کارمانیاآریا دیزلDS

درخواست مترو از دولت برای تامین فاینانس هزار واگن مترو تا پایان سال

عصر خودرو- مدیرعامل مترو تهران اعلام کرد:‌در حال حاضر فاینانس خرید هزار دستگاه واگن به امضا رسیده و مدارک و مستندات را به دولت تحویل داده و انتظارداریم دولت محترم حداقل نیاز متروی تهران که هزار دستگاه می باشد را حمایت و اجرایی کند.

درخواست مترو از دولت برای تامین فاینانس هزار واگن مترو تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، هابیل درویشی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از ٦٥ دستگاه واگن و لکوموتیو برقی مترو تهران، گفت: با ورود واگن‌های جدید به مترو تهران ٢٥۰ هزار ظرفیت به سفرهای روزانه مترو اضافه می شود.

وی گفت: تولید واگن در شرکت واگن سازی تهران دو برابر شده است. در عین حال که اکنون بالغ بر ٨۰ درصد در تجهیزات ثابت و ٦۰ درصد در بخش واگن سازی به خودکفایی رسیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه هدف گذاری تا پایان سال ٩٦ رسیدن به تولید بومی ٨٥ درصدی واگن است، گفت: بیش از ٢۰۰ سازنده در تولید واگن مشارکت دارند و امروز واگن سازی می تواند صادرات واگن داشته باشد.

درویشی تاکید کرد: اتمام خطوط در دست ساخت مترو کار بزرگی است که نیازمند حمایت دولت نیز است.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا یک بلای انسانی، گفت: تنها راهکار مدیریت و کاهش آلودگی هوا توسعه حمل ونقل عمومی است مترو شاخص آن است.

درویشی با تاکید بر اینکه تدبیر مدیریت شهری در توسعه حمل ونقل ریلی بی نظیر است، گفت: البته گفتن آن آسان اما انجام آن بسیار سخت است و شهرداری به تنهایی بار این سختی و دشواری را به دوش می کشد.

وی با اشاره به بهره برداری از 100 کیلومتر خطوط متروی جدید در طی چند ماه آینده عنوان کرد: 90 دستگاه واگن از طریق وام خریداری شده که به خطوط در دست بهره برداری وارد می شود، اما واقعیت این است که وقتی خطوط متروتهران به 300 کیلومتر برسد، 3000 دستگاه واگن نیاز است که نیازمند حمایت دولت در این بخش هستیم .

مدیر عامل شرکت متروی تهران گفت: حتما اگر به دولت بگوییم 3000  دستگاه واگن نیازداریم حمایتی نمی کند، اما در حال حاضر فاینانس خرید هزار دستگاه واگن به امضا رسیده و مدارک و مستندات را به دولت تحویل داده ایم انتظارداریم دولت محترم حداقل نیاز متروی تهران که هزار دستگاه می باشد را حمایت و اجرایی کند. این در حالی است که دولت وظیفه دارد 50 درصد در بخش حمل ونقل عمومی مشارکت کند.

وی با بیان اینکه امروز در ساخت مترو همه عملیات ساخت، طراحی و مطالعه بومی است، گفت: واگن سازی می تواند سفارش گرفته و صادرات واگن داشته باشیم .

 

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • شماره ۳۸۶
  • شماره ۳۸۶
  • شماره ۳۸۵
  • شماره ۳۸۵
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
آرشیو