کارمانیا

جانشین پلیس آگاهی ناجا:

افزایش ۱۰۰ درصدی کشف خودرو در ایام نوروز

عصر خودرو- جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۱۰۰ درصدی کشف خودرو در ایام نوروز خبر داد و گفت: حضور چشمگیر روزانه ۱۱۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت گشت پلیس آگاهی در سراسر کشور امنیت پایداری را ایجاد کرده‌ است.

افزایش ۱۰۰ درصدی کشف خودرو در ایام نوروز
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، سردار مسعود منفرد در حاشیه جلسه قرارگاه نوروزی عمار گفت: در راستای اجرای تدابیر ابلاغی سردار فرماندهی ناجا پلیس آگاهی نیز همانند سایر رده‌های تخصصی پلیس در ایام نوروز جهت برقراری امنیت به صورت شبانه‌روزی  تمام توان و تلاش همت خود را به کار بست.

  وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای در سراسر کشور از ابتدای طرح نوروزی که از 25 اسفند 95 شروع شد تا 9 فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در راستای ماموریت‌های پلیس آگاهی در سایر جرایم از جمله سرقت‌های خرد، داخل خودرو، خودرو، منزل و ... ضمن کاهش چشمگیر وقوعات با افزایش کشفیات در این ایام شاهد بوده‌ایم.

  سردار منفرد از کاهش بیش از 3 دهم درصد کاهش وقوعات در مجموع جرایم خبر داد و گفت: از شروع طرح نوروزی تا 9 فرودین نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 و نیم درصد افزایش کشف سرقت از منزل را داشته‌ایم.

  وی با اشاره به افزایش 2 درصدی وقوع سرقت‌های خرد در سراسر کشور افزود: در همین مدت نیز بیش از 6 درصد از این سرقت‌ها کشف شده است.

  جانشین پلیس آگاهی ناجا همچنین از کاهش بیش از 9درصدی قتل عمد در سراسر کشور در مدت اعلام شده خبر داد و گفت: طبق آمار در همین مدت نیز در خصوص جرایم جعل و کلاهبرداری بیش از 3 ونیم درصد کاهش وقوع را شاهد بوده‌ایم.

  این مقام بلند پایه آگاهی از افزایش بیش از 100 درصدی کشف خودرو در ایام نوروز نیز خبر داد و گفت: در ایام فروردین 7درصد کاهش وقوع سرقت خودرو را داشته‌ایم.

  همکاری رضایت بخش سازمان‌های مختلف با پلیس آگاهی

  سردار منفرد در بخش بعدی سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات فراوان کارکنان پلیس آگاهی در سراسر کشور به جهت برقراری امنیت مسافران نوروزی اظهار داشت: پلیس با به کارگیری امکانات و نیروها در طول شبانه روز همواره سعی کرده است که محیطی امن و آرام برای شهروندان در این ایام ایجاد کند.

  وی همکاری سازمان‌های مختلف را با پلیس آگاهی مثمر ثمر عنوان کرد و گفت: در راستای ماموریت‌های پلیس آگاهی تعاملات سایر ارگان‌ها در ارتقاء امنیت مردم تاثیر خوبی داشته است به طوریکه آنها همواره درچارچوب مقررات همکاری‌های لازم را با نیروی انتظامی داشته‌اند.

  جانشین قرارگاه نوروزی عمار پلیس آگاهی ناجا فعالیت استان‌ها را در این ایام بیش از روزهای عادی دانست و گفت: شاید نیروی انتظامی در سراسر کشور تنها سازمانی است که با قاطعیت پای کار است و جهت آسایش و امنیت مردم با تمام قوا همیشه در صحنه حضور دارد.

  وی گفت: در ستاد پلیس آگاهی ناجا (قرارگاه فرعی نوروزی عمار) به صورت روزانه در طول ایام نوروز پرونده‌ها و اخبار در حوزه‌های مختلف همانند سرقت، جعل و کلاهبرداری، مبارزه با قاچاق کالا و ارز رصد، پیگیری و هدایت می‌شوند.

  جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به تدابیر فرماندهی ناجا اظهار داشت: در تمام استانها مسئولان، معاونت‌ها، روسای پلیس تخصصی و جانشین آنها موظف هستند در طول این ایام ضمن بازدید از استان‌ها در قرارگاه‌های نوروزی، اقدامات و فعالیت‌های ماموران را مورد ارزیابی قرار دهند.

  این مقام بلند پایه آگاهی از تلاش مضاعف و بی دریغ ماموران به مسافران نوروزی قدردانی کرد و افزود: حضور در همه صحنه‌ها و پای کار بودن پلیس در تمامی ماموریت‌ها از توفیقات ما در طول این مدت است که جای قدردانی دارد.

  وی با اشاره به حضور چشم گیر گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس آگاهی در سراسر کشور، به ویژه در استان‌های مهمانپذیر تصریح کرد: واحدهای گشتی پلیس آگاهی در سراسر کشور به طور میانگین 800 خودرو و حدود 280 موتور سیکلت روزانه براساس شرح وظایف خود به صورت محسوس و نامحسوس انجام وظیفه می‌کنند.

  تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان‌های سراسر کشور

  جانشین پلیس آگاهی ناجا در ادامه با اشاره به دستورالعمل تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: به جهت اهمیت این موضوع در راستای جلوگیری از سرگردانی مسافران و ایجاد بسترهای لازم، مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می‌توانند ادامه خدمات انتظامی و قضائی خود را از استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

  سردار منفرد با بیان اینکه پلیس موظف به تشکیل پرونده مسافران مالباخته نوروزی است، تصریح کرد: ارجاع پرونده به محل سکونت مالباخته حداکثر ظرف 24 ساعت توسط ماموران به ادارات مبارزه با سرقت استان‌ها باعث تسریع و تسهیل این خدمات به مسافران است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو