کارمانیا

تعداد خودروهای الکتریکی جهان چه میزان است؟ (+نمودار)

عصر خودرو- شمار خودروهای الکتریکی و برقی جهان از ۲ میلیون دستگاه گذشت و قیمت این خودروها به دلیل ارائه مدل‌های جدیدتر در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است.

تعداد خودروهای الکتریکی جهان چه میزان است؟ (+نمودار)
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، تعداد خودروهای باتری‌دار جهان در سال 2005 تنها به صدها دستگاه می‌رسید، این میزان در سال 2015 به بیش از یک میلیون دستگاه رسید و در سال 2016 با افزایش فروش 60 درصدی و مقایسه با سال قبل خود مواجه شد.

  براساس آمار آژانس بین‌الملل چین، آمریکا و اروپا بیش از 90 درصد خودروهای الکتریکی را در خاک خود جای داده‌اند و چین به تنهایی بزرگترین بازار برای خرید و فروش این خودروها محسوب می‌شود.

  رشد بازار خودروهای الکتریکی در برخی از کشورهای اروپایی بسیار سریع بوده، و برقی ها توانسته‌اند سهم بزرگی از فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را بربایند.

  حدود یک سوم خودروهای فروخته شده در نروژ برقی هستند که بالاترین نسبت خرید و فروش الکتریکی‌ها به بنزین سوزها در سراسر جهان محسوب می‌شود.پس از نروژ، هلند و سوئد در مقام‌های دوم و سوم قرار دارند. در هلند 6.4 درد و در سوئد 3.4 درصد از خریداران خودرو الکتریکی‌ها را انتخاب کرده‌اند.
  شمار خودروهای الکتریکی جهان از مرز 2 میلیون دستگاه گذشت
  شمار خودروهای الکتریکی در کشورهای جهان بین سالهای 2010 تا 2016

  اگرچه انگلستان در اعلام آمار خرید و فروش خودرو تاخیر نشان داد، اما فروش خودروها در ماه می آمار 4.4 درصدی را برای خودروهای تمام الکتریک یا هیبریدی ثبت کرده است. از سال 2011 تا کنون و پس از ارائه یک برنامه حمایتی در خصوص خرید خودروهای غیر فسیلی، بیش از 100 هزار خودروی الکتریکی در انگلستان فروخته شده است.

  آژانس بین‌المللی انرژی در این خصوص اعلام کرد که رشد جهانی نشانگر "تکامل سریع بازار" است. با این وجود این سازمان هشدار داد که تاکنون تنها 2 درصد خودروهای سواری به صورت غیر فسیلی ساخته شده‌اند.

  کاهش هزینه‌ها، افزایش قدرت باتری‌ها در طی مسافت‌های طولانی‌تر و افزایش مکان‌های شارژ از دلایلی است که تقاضای رانندگان برای داشتن خودروهای الکتریکی را افزایش می‌دهند.

  آژانس بین‌المللی انرژی برآورد کرده است که در صورت وفاداری کشورها به اهداف توافق‌نامه آب و هوایی پاریس تا سال 2030 بیش از 140 میلیون خودروی الکتریکی در جهان ساخته می شود که این امر به راحتی مانع از افزایش گرمای زمین خواهد شد.

  با این وجود آژانس اعلام کرده است که سیاست دولت‌ها برای مواجهه با آلودگی هوا و پدیده گرمایش زمین به واسطه خودروهای الکتریکی هدفی شناور است.

  شرکت‌ها نفتی به سختی حاضرند اثرات خودروهای الکتریکی روی تقاضای جهانی را بپذیرند. با این وجود شرکت بریتیش پترولیوم در سال جاری پیش‌بینی کرده که اگر میزان تولید خودروهای الکتریکی تا سال 2035 حدود 100 برابر بیشتر شود، میزان تقاضاهی نفتی همچنان رشد می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو