مدیران خودروکارمانیا

بررسی بازار انواع فیلتر خودرو + فهرست قیمت

بازار فیلتـــر، صنعتی جـــذاب

عصر خودرو- در این مطلب انواع فیلتر را بررسی خواهیم کرد؛ بازاری که با ورود دستگاه‌های سازنده فیلتر به صنعت کشور و کاغذ ناب و همچنین با به‌کار‌گرفتن چند کارگر امروزه در ایران به صنعتی جذاب و البته پر‌سود تبدیل شده است.

بازار فیلتـــر، صنعتی جـــذاب
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، سعی خواهیم داشت تا در این مطلب آخرین وضعیت این بازار را به طور مفصل شرح دهیم و برای شما از تولیدکنندگان برتر در این حوزه صحبت کنیم. برندها و کیفیت آنها را زیر ذره‌بین خواهیم برد و از میزان کارایی آنها برای شما خواهیم گفت تا با آشنایی و شناخت هر چه بیشتر به این بازار متنوع و البته ارزان‌قیمت مراجعه کنید. در انتها نیز با جدیدترین فهرست قیمت 4 نوع فیلتر مهم بازار یعنی فیلترهای بنزین، کابین، روغن و هوا در خدمت شما خواهیم بود تا از آخرین قیمت‌های به‌روز بازار نیز اطلاع کامل داشته باشید.

  تحلیل قیمت‌ها
  در این بازار به علت وجود تولیدکنندگان بی‌شمار که در کارگاه‌های اکثر شهرستان‌ها حالا دیده می‌شوند، قیمت انواع فیلترهای خودروهای ایرانی خصوصا فیلتر هوا دارای ثبات است و به ندرت در بازار دیده می‌شود که قیمت فیلتر هوا افزایش پیدا کند. قیمت‌ها به صورت نسبی می‌توان گفت از 6‌ماه گذشته تا امروز تغییر محسوسی نداشته‌اند. اما فیلترهای اسپرت و خودروهای وارداتی که با ارز داخلی خریداری می‌شوند، رو به افزایش است به طوری که در 6 ماه گذشته و خصوصا اواسط زمستان سال قبل تا 25 درصد افزایش قیمت را در این بازار تجربه کرده است.

  پر‌فروش‌های بازار
  با اینکه با راه یافتن تاجرهای ایرانی به بازار کاغذ انواع فیلتر، تولیدات داخلی افزایش پیدا کرده است و با برندهای متنوع در بازار روبه‌رو هستیم اما همچنان برند سرکان یکه‌تاز این بازار است و حتی می‌توان گفت فروشندگان نیز به دلیل تجربه طولانی این برند در تولید فیلتر اعتماد فراوانی به این نام داشته و ویترین خود را با این برند مشهور ایرانی پر می‌کنند. در کنار سرکان، برندهایی نظیر جهان پارت، دینا پارت و ... وجود دارند که در بازار با استقبال فراوانی روبه‌رو هستند.

  نکته مهم
  فیلترهای هوا گارانتی ندارند و باید مشتری در زمان خرید دقت زیادی داشته باشد تا احیانا‌ قاب فلزی کج نشده ‌یا کاغذ فیلتر پاره یا تا خورده نباشد. زیرا فیلتر در بازار قیمت چندانی ندارد، پس از نصب فروشنده هیچ ضمانتی در مورد کارکرد فیلتر فروخته شده نخواهد کرد؛ به همین علت است که برخی معتقدند چون باید فیلتر هوا را به فاصله زمانی کوتاه تعویض کرد پس خیلی نباید در مورد خرید فیلتر هوا وسواس به خرج داد، در حالی که تفاوت جنس مرغوب با جنس ارزان‌قیمت، از زمین تا آسمان است.

  تقلب در این بازار
  فیلترهای هوا با اینکه قیمت ناچیزی هم دارند، اما نمونه‌های تقلبی و حتی بی‌کیفیت چینی نیز در بین آنها دیده می‌شود. فیلترهای تقلبی که اغلب ارزان‌قیمت هم هستند، دارای کاغذ با دوامی نبوده و سوراخ‌های روی آن نیز منظم و در سایزهای استاندارد نیست و همین عامل باعث خرابی‌ها و مشکلات بعدی برای مشتری و خودروی او می‌شود. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید هر نوع فیلتر حتما از نوع برند و کیفیت کاغذ آن اطمینان حاصل کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو