کارمانیا

تا سال ۲۰۴۰

خودروهای برقی ۸ میلیون بشکه در روز تقاضای نفت را کاهش می‌دهند

عصر خودرو- موسسه تحقیقاتی بلومبرگ نیو انرژی پیش بینی کرد خودروهای برقی تا سال ۲۰۴۰ میلادی میزان تقاضا برای نفت را ۸ میلیون بشکه کاهش دهند که این رقم بیشتر از مجموع تولید نفت فعلی کشورهای ایران و عراق است.

خودروهای برقی ۸ میلیون بشکه در روز تقاضای نفت را کاهش می‌دهند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ،  بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان کم کم دارند افزایش استفاده از خودروهای برقی را به عنوان یک تهدید جدی بلند مدت تلقی می کنند.

  اوپک در گزارش این ماه خود، پیش بینی اش از فروش خودروهای برقی را 4 برابر کرده و شرکت های تولید کننده نفت از اکسون موبیل گرفته تا بی پی نیز در چشم اندازهای خود تجدید نظر کرده و پیش بینی رشد مصرف خودروهای برقی را افزایش داده اند. موسسه تحقیقاتی بلومبرگ نیو انرژی در لندن انتظار دارد خودروهای برقی تا سال 2040 میلادی میزان تقاضا برای نفت را 8 میلیون بشکه کاهش دهند که این رقم بیشتر از مجموع تولید نفت فعلی کشورهای ایران و عراق است.

  افزایش محبوبیت خودروهای برقی، این ریسک را بالا می برد که تقاضا برای نفت در دهه های پیش رو کاهش یابد و تردیدهایی را در مورد تداوم درآمد سالانه بیش از 700 میلیارد دلاری صنایع سوخت های فسیلی ایجاد می کند. هرچند پیش بینی تولید کنندگان نفت از میزان کاهش تقاضا برای نفت در نتیجه گسترش خودروهای برقی، به اندازه موسسه بلومبرگ بالا نیست، اما آمارهای منتشر شده نشان کی دهد که خودروهای برقی در سال های آینده در ناوگان حمل و نقل جهانی نقش پررنگ تری خواهند داشت.

  کولین مک کراچر، تحلیلگر موسسه بلومبرگ در لندن در این باره گفت: «افزایش تعداد خودروهای برقی در جاده ها تبعات مهمی برای خودروسازان، شرکت های نفتی، شرکت های برق و سایرین خواهد داشت... اختلاف نظر گسترده ای در مورد اینکه دنیا چگونه با این پدیده خود را وفق خواهد داد وجود دارد.»

  موسسه بلومبرگ انتظار دارد، با توجه به کاهش سریع هزینه باطری های لیتیومی که برق مورد نیاز خودروهای برقی را ذخیره می کنند، تعداد فروش خودروهای برقی در جهان تا سال 2040 میلادی از تعداد فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی سبقت بگیرد. این موسسه پیش بینی کرده که تا سال 2040 میلادی، 530 میلیون دستگاه خودروی برقی در جهان به فروش برسد که یک سوم کل تعداد خودروها خواهد بود.

  اوپک نیز پیش بینی کرده که تعداد خودروهای برقی در جهان تا سال 2040 میلادی به 266 میلیون دستگاه برسد در حالی که در سال گذشته این رقم را تنها 46 میلیون دستگاه پیش بینی کرده بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲۱ ساعت پیش
  آرشیو