ریمکس

جریمه‌ سرعت در آمریکا چقدر است؟

عصر خودرو- سیستم سازمانی ایالات متحده اجازه داده که هر ایالتی، از نقطه نظرهای متفاوت، قوانین مختلفی داشته باشد. اگر چه قوانین فدرال در سراسر این کشور حکمفرما هستند، اما ایالت‌ها می‌توانند محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تری برای مقدار سرعت جریمه در آمریکا اعمال کرده و یا آن را آزاد بگذارند.

جریمه‌ سرعت در آمریکا چقدر است؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادآنلاین، فلان مقدار سرعت در ایالتی پایتان را به زندان باز می‌کند، در حالی که همان سرعت در ایالت دیگری، تنها مشمول جریمه‌ی نقدی می‌شود.

  درک قوانین در اروپا دشوارتر هم هست، زیرا کشورهای مختلف زبان‌های متفاوتی دارند و تنها با دانستن انگلیسی، نمی‌توانید همه جا گلیم خود را از آب بیرون بکشید. اما در سراسر ایالات متحده، قوانین تنها به زبان انگلیسی ارائه و اعمال می‌شوند. البته همه موظف هستند قانون را رعایت کنند، حتی اگر آن را نمی‌دانند و این شامل سرعت مجاز هم می‌شود.

  به خاطر داشته باشید که قصد این مقاله، طرفداری از سرعت بالا نیست، بلکه هدف آگاهی دادن به خواننده‌ها درباره‌ی مقدار مجاز سرعت و رعایت آن در ایالات مختلف آمریکا است. البته شما می‌توانید در سفر به آمریکا، از اطلاعاتی که در ادامه ارائه می‌شوند، هر گونه استفاده‌ای که خواستید بکنید، اما توصیه‌ی ما این است که همیشه از عقل و منطق پیروی کنید.

  خواه درست باشد یا نه، هر ایالتی در آمریکا، هنگام صدور جریمه، به گرانش خطای رانندگی و منطقه و زمانی که سرعت بالا اتفاق افتاده، توجه می‌کند. اگر سرعت بالا در محدوده‌ی ساخت‌وساز یا منطقه‌ای که در آن مدرسه‌ای وجود دارد و در طول ساعات رفت‌وآمد دانش‌آموزان اتفاق افتاده باشد، بسیاری از ایالت‌ها جریمه را افزایش می‌دهند.

  مثل همیشه، بهترین توصیه برای جریمه نشدن، رعایت سرعت مجاز است. کمربند ایمنی‌تان را ببندید، مطمئن شوید که بقیه‌ی سرنشینان خودرو هم این کار را کرده‌اند، روی خط هم رانندگی کنید؛ همه چیز درست خواهد بود.

  پیش از اینکه به سراغ محدودترین و آزادترین نقاط ایالات متحده برای سرعت بالا برویم، بیابید جاهایی را مرور کنیم که جریمه شدن برای ایجاد ترافیک در آنها بسیار محتمل است. طبق نوشته‌ی وب‌سایت Motorists.org فلوریدا، ایالتی است که دریافت قبض جریمه بسیار محتمل است، در حالی که جریمه شدن در ایالت مونتانا احتمال کمی دارد.

  رانندگان باید این را هم به خاطر داشته باشند که بیش از سه‌چهارم ایالت‌های آمریکا از محدودیت‌های «مطلق» سرعت تبعیت می‌کنند. بنا بر این سیستم، شخص تنها با گذر از محدوده‌ی مشخص‌شده، در معرض جریمه قرار می‌گیرد.

  بقیه‌ی ایالت‌ها برای راننده این حق را قائل می‌شوند که در دادگاه از اقدام خود دفاع کند. مجازات زندان برای سرعت در ایالات متحده‌ی آمریکا الزامی نیست، اما رانندگی بی‌ملاحظه، ممکن است منجر به گذراندن یک شب در پاسگاه پلیس شود.

  نکته‌ی مهم دیگری که در اینجا باید اشاره شود، این است که ایالات آمریکا، رانندگان را برای رانندگی بی‌ملاحظه تا مقدار مشخصی، به دادگاه فرا نمی‌خوانند.

  علاوه بر این، اگر رانندگان قبض جریمه برای سرعت یا رانندگی بی‌ملاحظه دریافت کنند، ولی این جریمه کافی نباشد، ایالات آمریکا از افزایش حق بیمه استفاده می‌کند و این افزایش از سه درصد تا شصت درصد می‌تواند اعمال شود.

  بدترین ایالات برای سرعت بالا

  در جورجیا، حداکثر مجازات برای اولین جریمه‌ی سرعت 1000 دلار است. اگر هم خراب‌کاری کنید، ممکن است در نهایت تا یک سال به زندان بروید. همین مقدار، در ایلینویز هم حداکثر جریمه را برای نخستین تخلف سرعت به همراه خواهد داشت.

  ایلت نوادا هم همین مقدار را به عنوان حداکثر جریمه برای نخستین تخلف سرعت اعمال می‌کند، و اگر نمرات منفی گواهینامه‌تان بابت سرعت بیش از اندازه زیاد شود، حداکثر جریمه‌ی شش ماه زندان را به دنبال خواهد داشت.

  در نیوهمپشایر هم برای کسانی که برای نخستین بار با سرعت بالا رانندگی می‌کنند، حداکثر جریمه‌ی یکسانی داریم و اگر در محدوده‌ی مدرسه هم 16 کیلومتر در ساعت کمتر از سرعت مجاز نروید، ممکن است جریمه شوید.

  ایالت کارولینای شمالی هم جریمه‌ای 1000 دلاری برای کسانی که نخستین بار است با سرعت بالا رانندگی می‌کنند دارد و اگر این سرعت بیش از معمول بالا باشد، ممکن است تا دو ماه زندانی شوند. کالیفرنیا جریمه‌ی حداکثری 600 دلاری برای سرعت دارد اما هزینه‌های دیگری هم ممکن است اضافه شوند. علاوه بر این، اگر در کالیفرنیا سرعت بروید، بیمه‌تان هم سر به آسمان خواهد گذاشت.ویرجینا برای سیستم قانونی سخت‌گیرش در قبال سرعت بالا شهرت دارد. اگر موقع سرعت بالا مچ‌تان را بگیرند ممکن است خیلی راحت پایتان به زندان باز شود. جرایم کوچک نسبتا ارزان هستند، اما رانندگی با سرعت 128 کیلومتر در ساعت هر جایی در این ایالت می‌تواند به جریمه‌ای 2500 دلاری منجر شود که گاهی اوقات با جریمه‌ی زندان تا یک سال کامل خواهد شد. وقتی پای تعداد قبض‌های جریمه‌ی صادر شده در سال هم به میان می‌آید، ویرجینیا جایگاه بالایی در میان ایالات متحده دارد.در نیویورک، مجازاتی 600 دلاری برای سرعت در نظر گرفته ده و اگر 48 کیلومتر در ساعت بیش از حد مجاز رانندگی کنید، تا 30 روز هم زندان در انتظار شماست. سرعت بالا در تونلی در ماساچوست، جریمه‌ای 500 دلاری برایتان در پی دارد و هر کیلومتر در ساعتی که بیش از حد مجاز بروید، 10 دلار بیشتر از حداقل جریمه‌ی 100 دلاری که در بقیه‌ی جاده‌ها اعمال می‌شود نصیبتان خواهد کرد.

  ایالت نیوجرسی بیشترین دوربین‌های ثبت سرعت در ایالات متحده‌ی آمریکا را داراست. این ایالت به ازای هر 6/1 کیلومتر جاده‌ای که دارد، هر سال 30000 دلار به جیب می‌زند. سرعت 16 کیلومتر بر ساعت بالاتر از حد مجاز در نیوجرسی باعث می‌شود این جرم به عنوان «مسابقه‌ی سرعت» در بزرگراه‌های عمومی طبقه‌بندی شده و جریمه‌ی معمول را دو برابر کند.

  ایالت‌هایی با نرخ‌های پایین جریمه برای سرعت

  اگر در اورگان برای نخستین بار تخلف سرعت بالا را مرتکب شوید، بیشتری جریمه 600 دلار خواهد بود. در ایندیانا بیشترین جریمه برای کسانی که اولین بار است سرعت بالا می‌روند، 500 دلار است، اما اگر در محدوده‌ی مدرسه این تخلف را مرتکب شده باشید، ممکن است جریمه‌تان دو برابر شود و اگر در محدوده‌ی ساخت‌وساز باشد هم مقداری اضافه خواهد شد.

  برای آنهایی که در ایالت‌های کانزاس و مریلند برای نخستین بار مرتکب تخلف سرعت می‌شوند، حداکثر جریمه‌ی 500 دلار در نظر گرفته شده است. اما اگر در محدوده‌ی مدرسه با سرعت بالا رفته باشید، در مریلند این جریمه دو برابر می‌شود.

  در کلرادو، برای سرعت بالا، قانون فوق‌العاده روشنی وجود دارد و جریمه‌ها بین 36 تا 232 دلار هستند. تکرار تخلف جریمه‌ی بیشتری را هم در پی خواهد داشت.

  بیشترین جریمه‌ی سرعت در تنسی فقط 50 دلار است، اما اگر در حال مسابقه دادن به دام بیفتید، ممکن است تا 500 دلار جریمه شوید و به عنوان جایزه، به زندان هم بیفتید!

  ایالت ایداهو جریمه‌ای بین 75 تا 140 دلار را برای سرعت بالا در نظر گرفته است، اما به نظر می‌رسد که بسیاری از افراد به این جریمه‌ها اهمیت نمی‌دهند، چرا که این ایالت مقام بالایی در تعداد قبوض جریمه‌ی صادره دارد. ایالت همسایه، یعنی مونتانا، کمترین دوربین‌های ثبت سرعت را در میان ایالات متحده‌ی آمریکا دارد و جریمه هم بین 20 تا حداکثر 100 دلار است.

  در داکوتای شمالی، پلیس برای 16 کیلومتر در ساعت بیشتر از حد مجاز، راننده‌ها را 10 دلار جریمه می‌کند که در مقایسه با نیوجرسی، فوق‌العاده آسان‌گیرانه است. این ایالت کمترین فعالیت دوربین‌های ثبت سرعت را هم داراست، و همین‌طور کمترین جریمه‌ها برای جاده‌های ایالتی که محدودیت سرعتی کمتر از 88 کیلومتر در ساعت دارند.

  خلاصه

  در برخی از ایالات آمریکا، احتمال صدور قبض جریمه، بیشتر از بقیه است، اما این امر سال به سال تغییر می‌کند. برای مثال، تنها در یک آخر هفته در مارس 2010 ، ویرجینیا 3536 قبض جریمه برای سرعت بالا صادر کرد. الیته این قانون نیست و تعداد قبوض صادره برای سرعت بالا، به راننده‌ها بستگی دارد، نه به ایالت‌ها.

  باید به خاطر داشته باشید که متوسط جریمه‌ی سرعت در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا 150 دلار است، اما تفاوت بین کمترین و بیشترین استاندارد جریمه‌ی حداکثری بین ایالت‌های مختلف، بیش از 2400 دلار است.

  ایالت‌هایی که جرایم بالاتری دارند، قبوض بیشتری هم صادر می‌کنند. اگر اصرار به رانندگی بالاتر از حد مجاز سرعت یا درست روی این خط مجاز دارید، نباید در محدوده‌ی مدرسه یا نزدیک محدوده‌ی ساخت و ساز باشید.

  توصیه‌ی دیگری که در سراسر کشور به کار می‌آید اینکه مطمئن شوید در بخشی از جاده که شما رانندگی می‌کنید و سرعت کنترل می‌شود، پرسرعت‌ترین خودرو نیستید. این کار هر جایی که باشید، برا‌یتان دردسر به همراه دارد، مگر در بخش‌های بدون محدودیتی از بزرگراه‌های آلمان؛ که البته آنجا دیگر بعید است پرسرعت‌ترین خودرو باشید!

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط