کارمانیا

رشد اجاره خودروهای برقی در مادرید

عصر خودرو- شهروندان در مادرید اسپانیا هم‌اکنون بیشتر خواستار استفاده و اجاره خودروهای برقی و دوستدار محیط زیست هستند.

رشد اجاره خودروهای برقی در مادرید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، آینده صنعت خودرو در مادرید، پایتخت اسپانیا، بسمت پاک تر و ارزان تر شدن پیش خواهد رفت که این امر چالشی برای خودروهای بنزینی کنونی بشمار می رود.

  بالغ بر 100 هزار مشتری در مادرید تنها در مدت پنج ماه، بسمت سرویس جدید درخواست خودروی برقی Emov گرایش پیدا کرده اند که این رقم در حال نزدیک شدن به تعداد بالای سفرهای درخواستی از شرکت اروپایی خدمات اشتراک خودروی  Daimler's Car2Go است.

  شرکت خدماتی Emov بعنوان یک جوینت ونچر میان گروه صنعتی PSA فرانسه و شریکش Eysa اسپانیا، مدل های برقی خودروهای سیتروئن سی- زیرو (Citroen C-Zero) را به مردم اجاره می دهد.

  گسترش روز افزون خودروهای برقی بدنبال تصمیم شورای شهر مادرید بوجود آمده که این امر موجب شده مردم برای سفر به مناطق محدودی از شهر از آن استفاده کرده و بطور رایگان در سطح شهر پارک کنند و این امر در صرفه جویی وقت و هزینه کمک بسزایی به آنها می کند.

  شهروندان اسپانیایی از سرویس و خودروهای شرکت خدماتی Car2Go، به ازای هر دقیقه 21 یورو پرداخت می کنند که در مقایسه با شهرهای برلین، اشتوتگارت و آمستردام  که هر یک به ترتیب 24، 29 و 31 یورو در هر دقیقه است، بسیار ارزانتر بوده و همین می تواند دلیل میزان بالای استفاده مادریدی ها از این سرویس باشد.

  توماس بیرمان – مدیر اجرایی شرکت خدمات خودروی Daimler's Car2Go در اروپا – اظهار کرد:" مادرید هم اکنون بعنوان شاخص تعیین کننده برای پیشرفت تجاری ما در آینده بحساب می آید و شهروندانِ هیچ جای دیگری همچون مادرید از اجاره آسان و ارزان خودروهای برقی برخوردار نیستند".

  به گفته مدیر فروش و بازاریابی شرکت خودروسازی رنو فرانسه در 17 ژوئیه در پاریس، این شرکت با همکاری اپراتور Ferrovial اسپانیا، در حال مذاکراتی برای راه اندازی سومین اپراتور خودروی برقی در مادرید است.

  بر اساس گزارش بلومبرگ از چشم انداز خودروهای برقی جدید در سال 2017، باتوجه به روند رو به رشد خودروهای برقی در جهان، برخی از دارندگان خودرو و رانندگان در سالهای آینده، خودروهای خود را به فروش خواهند گذاشت و افرادی هم که قصد خرید خودرو را دارند، انتظار می رود خرید خود را به تعویق انداخته و یا لغو کنند.

  طبق آمار منتشر شده توسط موسسه فراست و سالیوان، تعداد مشتریان خودروهای برقی در سراسر جهان در سال جاری به 16 میلیون می رسد و برآورد می شود این رقم تا سال 2025 میلادی به 44 میلیون خواهد رسید.

  البته این روندِ رو به رشد استفاده از خودروهای برقی در مادرید، بدون مشکل و چالش هم نبوده است. خودروهای شرکت Car2Go از دسامبر 2015 تا آوریل سال گذشته، از سوی رانندگان تاکسی به نشانه اعتراض 70 بار مورد حمله واقع شده اند. رانندگان تاکسی از گسترش روز افزون استفاده مردم از این خودروها ناراضی اند، همانطور که جیزز فرناندز – مدیر سازمان تاکسیرانی حرفه ای در مادرید – بر این باور است که این شرکت ها با اشغال و تسلط بر فضای عمومی شهر، تنها بدنبال کسب منافع شخصی خود هستند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو