کارمانیا

مشارکت مردم در توسعه حمل‌ونقل عمومی با پرداخت عوارض خودرو

عصر خودرو- مدیرکل تشخیص وصول درآمد معاونت مالی شهرداری تهران، از ارسال پیامک به مالکان خودروهایی که عوارض نپرداختند خبر داد و خواست تا کسانی که پیامک دریافت می‌کنند در اولین فرصت اقدام به پرداخت عوارض خودرو خود کنند.

مشارکت مردم در توسعه حمل‌ونقل عمومی با پرداخت عوارض خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تین‌نیوز، مدیرکل تشخیص وصول درآمد معاونت مالی شهرداری تهران، از ارسال پیامک به مالکان خودروهایی که عوارض نپرداختند  خبر داد و درخواست کرد کسانی که پیامک دریافت می‌کنند در اولین فرصت اقدام به پرداخت عوارض خودرو خود کنند.

  مهدی رزمی اظهار کرد: در راستای فرهنگ‌سازی پرداخت به هنگام عوارض شهری و لزوم مشارکت شهروندان و ممانعت از تبعات عدم پرداخت عوارض خودرو، علاوه بر تبلیغات محیطی و مجازی، پیامک اطلاع‌رسانی نیز برای مالکان خودرو در تهران ارسال می‌شود تا دارندگان خودرو به موقع اقدام به پرداخت عوارض وسیله‌نقلیه خود کنند.

  وی در ادامه سخنان خود با بیان این مطلب که «طی هماهنگی‌های به‌عمل آمده برای مالکان خودروهای شهر تهران که تاکنون عوارض خودروی خود را پرداخت نکرده‌اند و بدهی سال قبل خودرو آنها هنوز پرداخت نشده است، پیامک زده می‌شود»، گفت: در این پیامک از مالک خودرو درخواست می‌شود جهت پرداخت عوارض خودروی خود علاوه بر مراجعه به سامانه Tehran.ir ، دفاتر خدمات الکترونیک شهر و یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

  مدیرکل تشخیص وصول درآمد مالی شهرداری تهران، افزود: با این کار شهرداری قادر است در ارائه خدمات به مردم راحت‌تر عمل کند ، بنابراین با توجه به تبصره 6 ماده 42 قانون مالیات بر ارزش افزوده مبنای محاسبه مبلغ عوارض سالیانه خودروهای سواری تولید داخل، قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی، مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی می‌باشد که همه ساله براساس آخرین مدل خودروها توسط سازمان امور مالیاتی کشور به شهرداری‌ها ابلاغ و اجرا می‌شود.

  به گفته رزمی، اگر شهروندان به هر دلیلی که امکان پرداخت عوارض خودرو از طریق غیر حضوری برای آنها میسر نشد، می‌توانند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر و یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و نسبت به پرداخت عوارض خودرو خود از این طریق اقدام کنند.

  مدیر کل تشخیص و وصول درآمد در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی با مشارکت در پرداخت به موقع عوارض پایدار به خصوص در پرداخت عوارض خودرو، در آبادانی و توسعه حمل‌ونقل عمومی شهر خود، سهیم بوده و مدیریت‌شهری را نیز در رسیدن به اهداف شهری کمک کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو