کارمانیا

معاون وزیر راه و شهرسازی:

قرارداد هشت آزادراه به طول ۸۹۶ کیلومتر در آینده نزدیک نهایی می‌شود

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: قرارداد ساخت ۸۹۶ کیلومتر آزادراه جدید در قالب ۸ پروژه در حال نهایی شدن است و امیدواریم پس از انجام فرایندها از سوی دولت به تصویب برسد.

قرارداد هشت آزادراه به طول ۸۹۶ کیلومتر در آینده نزدیک نهایی می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور در مراسم امضای  قراردادهای مشارکت در ساخت شش پروژه آزادراهی به طول 439 کیلومتر که  به ارزش 2500 میلیارد تومان بین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید اظهار داشت:این قراردادها مربوط به ساخت آزادراه های اردکان - مهریز، مشهد - قوچان، لامرد - پارسیان، قطعه 6 آزادراه تبریز - ارومیه، کنارگذر شمالی اراک و کنارگذر شرق سیرجان است که با حضور وزیر
  وی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که 6 قرارداد در یک روز امضا می شود، افزود: سرمایه لازم برای این پروژه از سوی سرمایه گذاران داخلی انجام می شود.

  خادمی با اشاره اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل ریلی بیان کرد: بالغ بر  ٣ هزار و 410 کیلومتر  پروژه ریلی در حال انجام و  پنج هزار کیلومتر ریل جدید در دست  مطالعه قرار دارد.
  وی افزود: تا پایان امسال 516 کیلومتر ریل گذاری انجام شده، تحویل داده می شود و امیدواریم با این اقدام مجموع طول خطوط ریلی قابل بهره برداری در یک سال به 919 کیلومتر برسد و تا سه ماهه اول سال 97، پنج استان کشور به شبکه ریلی متصل شوند.

  خادمی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آزادراه نیز گفت: در بخش آزادراهی 1170 کیلومتر در قالب 10 محور آزادراهی در حال اجرا بوده و 2400 کیلومتر نیز در حال بهره برداری است. که 5 هزار دستگاه ماشین آلات و 17 هزار نفر در این پروژه ها مشغول به کار هستند.

  وی گفت: در سال 97 و 98 بخش عمده این آزادراه ها به بهره برداری خواهد رسید. البته در صورت تامین مالی از جانب دولت 50 درصد آزادراه تکمیل می شوند.

  مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه 7800 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور در حال اجرا قرار دارد گفت: همچنین به دنبال احداث و تحویل سالانه 1000 کیلومتر راه روستایی در کشور هستیم. البته  12 هزار کیلومتر محور جدید روستایی نیز در حال انجام بوده و تاکنون 5200 کیلومتر راه روستایی تعمیر و بهسازی شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان داشت: با توجه به وضعیت خاص کشور استفاده از بخش خصوصی و تامین مالی از طریق فاینانس با تدبیر وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.
  وی افزود:بر این اساس در بخش ریلی 7 پروژه  در مجموع به ارزش 13 هزار میلیارد تومان در  برنامه تامین مالی قرار گرفت که به عنوان نمونه کرمانشاه_خسروی و شیراز_بوشهر اشاره کرد. همچنین پروژه های همدان_سنندج، گرگان_مشهد، میانه_ اردبیل و میانه_تبریز در دست پیگیری و نهایی شدن هستند.

  خادمی از نهایی شدن 896 کیلومتر آزادراه در قالب 8 پروژه جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: 1113 کیلومتر آزادراه در سال گذشته با اعتبار  8700  میلیارد تومان اجرایی شد که 70 درصد سهم از سوی بخش خصوصی  و 30 درصد آن را دولت تامین کرد.

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: قرارداد ساخت 896 کیلومتر آزادراه جدید در قالب 8 پروژه در حال نهایی شدن است و امیدواریم  پس از انجام فرایندها از سوی دولت به تصویب برسد.

  خادمی یادآور شد: قرارداد EPC یکپارچه سازی اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی هفته گذشته  در دولت مصوب شد.

  معاون وزیر راه وشهرسازی در پایان یکی از اقدامات مهم دولت برای افزایش ظرفیت جاده ای کشور را طرح  ارتقا سطح سرویس عنوان کرد و گفت: شریان های مهم ترافیکی باید به آزادراه و بزرگراه ارتقا یابند لذا با ارتقا سطح جاده ها به صورت آزادراهی کمبود مسیرهای جاده‌ای رفع و به نیازهای خودروها و مسافر پاسخ داده می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۵ ساعت پیش
  آرشیو