کارمانیا

۱۰۰هزار کیلومتر راه در کشور بدون پایش است

عصر خودرو- رئیس اورژانس هوایی کشور گفت: ۱۰۰ هزار کیلومتر از راه های فرعی و روستایی کشور زیر پوشش هیچ ارگانی نیست و نبود پایش آنها شمار تلفات حوادث جاده ای را افزایش داده است.

۱۰۰هزار کیلومتر راه در کشور بدون پایش است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، محمد سرور روز دوشنبه در نشست روسای مراکز آموزش درمانی، مدیران ستادی، مدیران شبکه بهداشت و درمان و مدیران اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان های استان همدان بیان کرد: آسفالت این راه ها با کمترین استاندارد انجام که این موضوع سبب افزایش چند برابری شتاب خودروها در آنها شده است.

  وی اضافه کرد: در راه هایی که هیچ گونه اهرم نظارتی مانند دوربین و پلیس وجود ندارد و مردم هم قوانین را رعایت نمی کنند، شمار تلفات را افزایش داده است.
  سرور بیان کرد: زندگی عشایری همچنان در کشور مرسوم است و این افراد از راه های مالرو که نمی توان خدمتی توسط اورژانس زمینی ارائه کرد برای جابه جایی استفاده می کنند بنابراین راهی جز تقویت اورژانس هوایی نیست.
  رئیس اورژانس هوایی کشور گفت: ایران ششمین کشور آسیا از نظر حادثه خیزی و آخرین کشور جهان از نظر تلفات حوادث رانندگی است.
  وی یادآور شد: سال گذشته 16 هزار نفر در حوادث رانندگی جان باختند و 730 هزار ماموریت ترافیکی و برابر همین تعداد حوادث غیر ترافیکی انجام شد.
  سرور اضافه کرد: 6 تا هفت درصد درآمد ناخالص ملی کشور تنها در حوادث ترافیکی و تصادف ها از دست می رود که این رقم سالانه برابر 72 میلیون قطعه سکه تمام بهار آزادی است.
  وی ادامه داد: طبق استانداردها باید در هر 40 کیلومتر همچنین به ازای هر 50 هزار نفر جمعیت یک پایگاه امدادی اورژانس دایر کرد.
  رئیس اورژانس هوایی کشور اضافه کرد: اکنون 2 هزار و 400 پایگاه اورژانس در کشور فعال است و شمار پایگاه های اورژانس هوایی با اجرای طرح تحول سلامت از پنج به 33 پایگاه افزایش یافت.
  سرور اظهار کرد: امروزه شتاب توسعه و فراگیری فناوری در کشور بسیار تند است اما شکاف بین سرعت و توسعه فرهنگی وجود دارد که این خلا باعث بروز حوادث و معضل های اجتماعی شده است.
  وی گفت: برای جلوگیری از 700 هزار حادثه ترافیکی باید در حوزه ترافیکی چهار مولفه رعایت شود که مهمترین آن آموزش چگونگی استفاده از فناوری و شناساندن فرصت ها و تهدیدها است.
  سرور بر ضرورت مهندسی راه و خودرو نیز تاکید کرد و افزود: خودروهای هوشمند به سامانه های هایی مجهز شدند که به صورت خودکار سرعت خود را با تابلوی حاشیه جاده مطابقت می دهد و در صورت بروز خطای انسانی، راه برای راننده حادثه ساز هموار نیست.
  وی افزود: توسعه اورژنس زمینی، دریایی، هوایی و موتورلانس در شهرهای پرترافیک از جمله تهران برای کاهش زمان رسیدن به بالین فرد زخمی در دستور کار است.
  سومین نشست هم‌اندیشی مسئولان پایگاه‌های اورژانس کشور به میزبانی همدان از روز شنبه آغاز شده و تا امروز دوشنبه ادامه دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو