کارمانیا

معاون راهداری همدان خبر داد:

آزادسازی ۳۷۵ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان

عصر خودرو- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از آزادسازی ۳۷۵ کیلومتر از حریم راه های این استان در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

آزادسازی ۳۷۵ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، حمید پرورشی خرم  از آزادسازی 375 کیلومتر از حریم راه های استان همدان در فروردین ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این اقدام به منظور بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم راه و به منظور پیش‌بینی توسعه آتی جاده‌ها انجام شده است.

  وی افزود: آزادسازی این محورها علاوه بر تسهیل در تردد رفت و آمد خودروها، نقش بسزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای خواهد داشت.

  پرورشی خرم رسیدگی به مسائل حریم راه را از دیگر اقدامات اجرایی عنوان و اضافه کرد: بر اساس قانون راه و ایمنی اگر کسی بخواهد پس از محدوده 100 متری از حریم راه ها مجتمعی احداث کند باید اداره راهداری مجوز این کار را صادر کند.

  وی اظهارداشت: در این مدت مجوز ساخت 52 مورد در استان همدان صادر شده است.

  معاون راهداری همدان از جمع آوری و رفع تجاوز از حریم 25 مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان همدان خبر داد و گفت: در فروردین ماه سال جاری همچنین دستور توقف کار 7 مورد نیز انجام شده است.

  وی کم شدن عرض جاده و افزایش عبور عابران پیاده در جاده ها را از دلایل اصلی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و یادآور شد: ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها موجب ناامنی در محورهای مواصلاتی می شود.

  حمید پرورشی خرم پاکسازی 918 کیلومتر شانه و حریم راه از نخاله و زباله را از دیگر برنامه های اجرایی این مجموعه برشمرد و اظهار داشت: 207 عدد پاکسازی سطح راه از لاشه حیوانات نیز در این مدت انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط