مدیران خودروکارمانیا

شرکت‌های آلمانی طرف قرارداد با ایران با تحریم‌های آمریکا چه می‌کنند؟

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت زیمنس آلمان در مصاحبه‌ای اعلام کرد این شرکت حق پذیرش هیچ کسب و کار جدیدی با ایران را ندارد در غیر این صورت با تنبیه‌های آمریکا مواجه خواهد شد.

شرکت‌های آلمانی طرف قرارداد با ایران با تحریم‌های آمریکا چه می‌کنند؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایلنا ، شرکت‌های اروپایی با تردیدهایی بر سر کسب و کار با ایران مواجه شده‌اند.

  این رسانه با اشاره به اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت زیمنس آلمان نوشت: جو کیسر روز گذشته در مصاحبه‌ای با سی ان ان اعلام کرد شرکت زیمنس حق پذیرش هیچ کسب و کار جدیدی با ایران را ندارد در غیر این صورت با تنبیه‌های آمریکا مواجه خواهد شد.

  بر اساس این گزارش، نگرانی‌های زیمنس قابل تسری به سایر کمپانی‌های آلمانی است که در ایران مشغول به کارند.

  شینهوا با اشاره به قراداد شرکت فولکس واگن که صادراتش را به ایران در سال 2017 از سر گرفته بود، نوشت: این شرکت خودروسازی گفته از نزدیک وضعیت و تحولات سیاسی و اقتصادی را در منطقه رصد می‌کند.

  دایملر، دیگر شرکت خودروسازی آلمانی نیز گفته تاثیر تصمیم ترامپ بر کسب و کار با ایران را تحلیل خواهند کرد.

  این رسانه چینی با اشاره به تردیدها درباره نتایج خروج آمریکا از برجام و تاثیر آن بر کسب و کارهای آلمانی نوشت: اریک شواتزر رییس اتاق بازرگانی آلمان نیز بر این تردیدها تاکید کرده و گفته ترس ما از این است که موسسات مالی با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران از کسب و کار با ایران عقب‌نشینی کنند.

  شواتزر هشدار داده و گفته در صورت خروج موسسات مالی از بازار ایران، تامین مالی پروژه‌ها با این کشور زیرسوال خواهد رفت.

  او از دولت آلمان و اتحادیه اروپا خواسته تا مراقب کسب و کارهایی که در ایران حضور دارند باشند و آسیب‌های مستقیم را محدود کرده و اجرای قراردادهای موجود را تضمین کنند.

  بر اساس آمارهای رسمی، صادرات کالای آلمانی به ایران از 400 میلیون یورو تا 3 میلیارد یورو در سال 2017 افزایش داشته است.

  از زمان لغو تحریم‌های ایران در برجام روابط مالی ایران و آلمان 42 درصد افزایش داشته و به تدریج به سطح روابط دو کشور در سالهای 2000  تا 2010 نزدیک می‌شد.

  این رسانه چینی به اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ در کنفرانس خبری روز یکشنبه نیز اشاره کرده که گفته بود: ممکن است کمپانی‌های اروپایی که با ایران مشغول کسب و کارند هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط