کارمانیا

رئیس انجمن قطعه سازان:

۸۰ درصد قطعات خودرو‌های ایرانی تولید داخل است

عصر خودرو- رئیس انجمن قطعه سازان گفت: بیش از ۸۰ درصد قطعاتی نصب شده بر روی خودرو‌های ایرانی تولید داخل است.

۸۰ درصد قطعات خودرو‌های ایرانی تولید داخل است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به افزایش قیمت قطعات خودرو به علت نوسانات قیمتی در داخل اظهار کرد: بیش از 80 درصد قطعات نصب شده بر روی خودرو‌های ایرانی  تولید داخل است.

  وی تأکید کرد: افزایش قیمت‌ در قطعات به نوسانات قیمتی در داخل بستگی دارد نه نوسانات ارزی، زیرا ما 95 درصد مواد اولیه را از معادن داخلی تأمین می‌کنیم.

  رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به آمار اعلام شده از تغییرات قیمتی بین سال‌های 95 تا 97 ، تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد، افزایش قیمت‌ها بین سال‌های 95 تا 97 ، تقریبا دو برابر شده است به عبارتی قیمت مس از  16000 تومان به 29000 تومان، پلیمر آلیاژی از 4990 تومان به 8000، کائوچو از 3600 تومان به 6500 تومان، کائوچو طبیعی از 4200 به 8500، سرب از 6900 تومان به 11500 تومان، فولاد آلیاژی از 2200 به 3800، آلینیوم از  5900 تومان به 10500 تومان، تغییر کرده است.

  وی افزود: بطور میانگین در این سال‌ها 73 درصد رشد قیمتی داشتیم که این میزان بر فعالیت قطعه سازان و مطالباتشان تأثیر جدی داشته است.

  نجفی‌منش با بیان اینکه نوسانات ارزی، افزایش حقوق و دستمزد تأثیر اندکی بر بازار قطعات خودرو می‌گذارد، گفت: قیمت فلزات همواره بر مبنی نوسانات جهانی در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

  رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به توانایی رقابت قطعه‌سازان ایرانی در سطح جهانی، تصریح کرد: تولیدات ایرانی با سایر کشورها در حال رقابت است، البته این موضوع درباره خودروهایی که در سطح جهان تولید می‌شود صدق می‌کند نه خودروهای قدیمی مانند پراید و 405 که تولید آن تنها در انحصار ایران است.

  وی به قیمت‌گذاری خودرو‌های زیر 50 میلیون تومان توسط شورای رقابت انتقاد کرد و گفت: از زمانی که تعیین قیمت زیر نظر این ارگان صورت می‌گیرد خودروسازان با مشکلات عدیده‌ای نظیر عدم وصول مطالبات و تحمیل زیان 6000 میلیارد تومانی شده‌اند.

  نجفی‌منش در پایان تصریح کرد: سازمان‌های مربوطه باید تعیین قیمت خودروهای زیر 50 میلیون تومان را به بازار واگذار کنند، زیرا این امر موجب می‌شود مصرف کننده با قیمت پایین‌تری خودروی مورد نظر را تهیه کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو