رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

همکاری گریت وال موتورز با ب.ام.و؛

خودروی برقی مینی از سال ۲۰۱۹ در چین تولید می‌شود

عصر خودرو- به دنبال امضای یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک میان شرکت خودروسازی ب.ام.و آلمان با گروه صنعتی گریت وال موتور چین، تولید یک خودروی برقی کوچک چینی در سال آینده ۲۰۱۹ میلادی کلید زده خواهد شد.

خودروی برقی مینی از سال ۲۰۱۹ در چین تولید می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، از آنجایی که خودروهای برقی و الکتریکی در جهان به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است و بسیاری از شهروندان و دولت ها درحال تمایل به سمت و سوی این خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست هستند، شرکت های خودروسازی بسیاری نیز درصدد تولید انبوه خودروهای برقی هستند تا بتوانند گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود بربایند و بر بازارهای جهانی فروش خودروهای الکتریکی سلطه یابند.

  حالا پس از آنکه شرکت ب.ام.و آلمان به عنوان یکی از بزرگترین و خوش آوازه ترین خودروسازان اروپایی با شرکت گریت وال موتور چین ( Great Wall Motor) یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک را در چین به امضا رساندند، قرار شد تولید انبوه خودروی برقی مینی (Mini) از سال آینده 2019میلادی آغاز شده و همچنین سایر زیرساخت های لازم برای تولید سایر خودروهای الکتریکی توسط این خودروساز چینی فراهم شود.

  این سرمایه گذاری مشترک در شهر جیانگ سو چین صورت گرفت و قرار است گریت وال به همراه ب.ام.و آلمان با همکاری های خود به احداث و راه اندازی یک کارخانه جدید و فوق مدرن و پیشرفته بپردازند.

  هارالد کریگر - رئیس هیئت مدیره شرکت ب ام‌ و -  در مراسم امضای این قرارداد مشترک عنوان کرد: این سرمایه گذاری مشترک می تواند آغازگر خوبی برای سایر همکاری های صنعتی میان آلمان و چین باشد.

  همچنین این همکاری های مشترک تمرکز ویژه ای بر روی تامین و تولید قطعات موردنیاز خودروهای الکتریکی و همچنین توسعه زیرساخت های لازم برای تولید انبوه آنها دارد.

  سال گذشته 2017 میلادی چین چهارمین بازار بزرگ فروش محصولات مینی در جهان را به خود اختصاص داد که در آن تقریبا 35 هزار دستگاه خودروی مینی به بازار عرضه شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید