مدیران خودروکارمانیا

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران:

تنها ۳۰۷ تاکسی از ابتدای سال تاکنون نوسازی شده‌اند

توقف ارائه خودرو از سوی خودروسازها

عصر خودرو- مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران با بیان اینکه ۸۱ هزار خودرو در سامانه نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: تعداد خودروهای نوسازی شده در نیمه مرداد ماه امسال تنها ۳۰۷ خودرو است و به دلیل توقف ارائه خودرو از سوی خودروسازها نوسازی تاکسی‌ها طبق برنامه پیش نرفته است.

تنها ۳۰۷ تاکسی از ابتدای سال تاکنون نوسازی شده‌اند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، علیرضا قنادان در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به اینکه یکی از بحث‌های مهم در تاکسیرانی نوسازی ناوگان است، اظهار کرد: در سال 95، 11هزارو 600 خودرو در قالب طرح ملی وزارت کشور نوسازی شدند و در سال 96 این تعداد به 4400 خودرو رسید.

  وی با بیان اینکه یکی از دلایل کاهش نوسازی در این سال این بود که خودروسازها به دلیل عدم انجام تعهدات گمرک، نوسازی خودروهای فرسوده را متوقف کرده بودند، گفت: در سال 97 نیز 14 هزار خودروی فرسوده مشمول نوسازی شدند و در این سال برنامه این است که حداقل 10 هزار خودرو نوسازی شوند.

  مدیر عامل سازمان تاکسیرانی ادامه داد: 81 هزار خودرو در سامانه نوسازی ثبت نام کردند و در صف انتظار هستند. تعداد خودروهای نوسازی شده در نیمه مرداد ماه امسال تنها 307 خودرو است. به دلیل توقف ارائه خودرو از سمت خودروسازها نوسازی ناوگان طبق برنامه پیش نرفت.

  قنادان با اشاره به اینکه وزارت صنعت اعلام کرده است که تولید خودرو 10 درصد افزایش پیدا کرده، تصریح کرد: خودروهایی که بیش از ده سال سن دارند و فرسوده هستند منوط به اینکه موفق به گرفتن معاینه فنی شوند امتیاز حق تردد در سطح شهر تهران را دارند.

  وی افزود: یکی از اقداماتی که سال گذشته انجام شد این بود که 682 مینی‌بوس از چرخه حمل و نقل خارج و تبدیل به تاکسی شد.

  قنادان در پایان تصریح کرد: از سال 93 تا 95، 8600 خودرو تعویض کاتالیست شده‌اند، ولی تعویض کاتالیست‌ها از سال گذشته متوقف شد و علتش این بود که دو سری مناقصه برگزار کردیم اما هیچ کس شرکت نکرد. امسال نیز دوباره مناقصه برگزار کردیم و قصد داریم که 2000 کاتالیست را تعویض کنیم. مشکل اساسی ما در این زمینه تامین قطعه است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۱۰
   • شماره ۴۰۹
   • خودرو امروز پلاس
   • خودرو امروز
   • شماره ۴۰۵
   • شماره ۴۰۵
   آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
   آرشیو