رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

استاندار تهران:

برای کاهش آلودگی هوای تهران باید ۵ هزار اتوبوس این شهر نوسازی شود

عصر خودرو-استاندار تهران گفت: اگر حداقل ۵ هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود تغییری در آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته مشاهده نمی کنیم.

برای کاهش آلودگی هوای تهران باید ۵ هزار اتوبوس این شهر نوسازی شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ،  محمد حسین مقیمی ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران  در خصوص طرح ارائه شده برای جداسازی و تخلیه آب و رسوبات از مخازن سوخت مایع طی سخنانی گفت: می بایست با توجه به تایید طرح از سوی دستگاه های ملی استاندارد و محیط زیست، طرح در دو جایگاه عرضه سوخت به شکل پایلوت با نظارت محیط زیست و سازمان استاندارد اجرا و نتیجه اجرای طرح طی یک ماه ارائه شود.

  مقیمی سپس به آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: عمر بسیاری از کامیون هایی که در شب های تهران رفت و آمد می کنند بیش از 40 سال است و اگر حداقل 5 هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود تغییری در آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته مشاهده نمی کنیم.

  استاندار تهران اضافه کرد: باید سهمی برای کامیون ها،کامیونت ها و کشنده ها برای کلانشهرها باید در نظر گرفته شود.

  وی با اشاره به گزارشی که از میزان اسقاط اتوبوس های دودزا در شهر تهران در این جلسه ارائه شد، گفت: از سال 90 تاکنون یک هزار و 546 دستگاه اتوبوس و از سال 95 تا امروز 695 مینی بوس دودزا در شهر تهران اسقاط شده است، که با توجه به سهم بالای آلایندگی خودروها در منطقه 12 تهران ،66 درصد اتوبوس های فعال در این منطقه گازسوز هستند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط