آرین موتور

شهردار تهران اعلام کرد:

امضای توافق نامه خرید ۴۷ رام قطار جدید

عصر خودرو- شهردار تهران با اعلام خبر انعقاد توافق نامه قرارداد ۴۷ رام قطار توضیحاتی را ارائه کرد.

امضای توافق نامه خرید ۴۷ رام قطار جدید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم انعقاد توافق‌نامه تامین قطارهای خط 7 مترو اظهار کرد: جا دارد که از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که سالگرد فوت ایشان است یادی کنیم؛ چرا که نام مترو با عزم و تصمیم جدی آن مرحوم عجین شده است و جایشان خالی است.

  وی با بیان اینکه امروز برای تصمیم مهمی گردهم جمع شدیم و آن امضاء توافق‌نامه تأمین 47 رام قطار برای مترو است، گفت: سهم مترو در جابه‌جایی مسافر 14 درصد است و این در حالیست که می‌توانیم با سرمایه گذاری این سهم را به 50 درصد برسانیم.

  شهردار تهران با بیان اینکه روزانه 2.5 میلیون مسافر توسط مترو جابه‌جا می‌شوند که ایده آل مدیریت شهری جابه‌جایی هفت میلیون مسافر با مترو است، گفت: برای جلوگیری از آلودگی هوا و ترافیک هیچ راه شناخته شده‌ای الا کاهش حمل و نقل شخصی و جایگزینی حمل و نقل عمومی نداریم و مترو بیشترین و موثرترین نقش را دارد.

  وی با بیان اینکه برای اینکه بتوانیم "هدوی" 7 خط فعلی مترو را کاهش دهیم به حداقل 2000 واگن نیازمندیم، افزود: تفاهم‌نامه امروز ما با شرکت چینی و همچنین تلاش‌های وزارت کشور برای خرید بیش از 600 واگن در راستای تأمین کسری واگن است.

  حناچی با بیان اینکه می‌توانستیم واگن‌هایی که امروز تفاهم‌نامه آن منعقد می‌شود در شرکت واگن سازی مترو بسازیم اما تلاش شده است که دیگر شهرها نیز از این ظرفیت استفاده کنند، گفت: نظرسنجی از مردم نشان می‌دهد که 70 درصد افرادی که از آنها نظرسنجی شده راضی بودند که سرویس‌های بهتری به آنها ارائه شود و اگر می‌خواهیم که هر چه زودتر به سهم 50 درصد مترو در جابه‌جایی مسافر برسیم باید از توان بخش خصوصی استفاده کنیم

  حناچی همچنین با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز قرارداد تفاهم‌نامه ساخت 376 واگن مترو معادل 47 رام قطار برای خط 7 مترو منعقد شد، گفت:‌ در حال حاضر 2.5 میلیون سفر با مترو انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم به هدفگذاری‌مان که هفت میلیون سفر است، برسیم.

  وی با بیان اینکه برای کاهش سرفاصله قطارها به چهار دقیقه، نیازمند 2000 دستگاه واگن هستیم، ادامه داد: ساخت این واگن‌ها با سهم 30 درصدی تولید داخل آغاز و تا پایان آن به سهم بیش از 50 درصد تولید داخل می‌رسیم.

  شهردار تهران با بیان اینکه ایده‌آل این است که با ظرفیت بخش خصوصی، مترو توسعه یابد، گفت: البته در حوزه واگن سازی هنوز بخش خصوصی فعالیت خودش را آغاز نکرده است.

  وی افزود: بزرگترین کمک دولت برای توسعه مترو در نظر گرفتن فاینانس برای خرید تجهیزات و واگن‌ها است که باید بتوانیم از حداکثر ظرفیت استفاده کنیم.

  حناچی همچنین در مورد جلسه امروز ظهر شهرداران بعد از انقلاب، گفت:‌ از 14 شهردار تهران بعد از انقلاب که یک نفر از آنها فوت شده است، 9 نفر آمدند و در مورد بحث انتقال تجربیات صحبت کردیم. البته وضعیت حاضر تهران با دهه 60 قابل قیاس نیست و نیازمند سرمایه‌های بیشتری هستیم.

  وی با بیان اینکه جلسه شهرداران بعد از انقلاب جلسه دوستانه‌ای بود در مورد غیبت آقای قالیباف گفت: حتما مشکلاتی داشتند؛ اما در مورد غیبت آقای قالیباف جا دارد که ازدواج پسرشان را تبریک بگوییم و وی به دلیل شرکت در این مراسم حاضر نشد و آقای کرباسچی نیز گفته بود که به علت تلاقی با یک جلسه دیگر در این جلسه حضور نیافتم و مادر ملک مدنی نیز در آی سی یو بیمارستان یزد بستری بود، آقای احمدی نژاد نیز دعوت بودند و اطلاع ندادند که نمی‌آیند و حضورشان میسر نشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط