اوتو ۳۶۰

آمریکا شرکت خودروساز فیات را ۸۰۰ میلیون دلار جریمه کرد

عصر خودرو- وزارت دادگستری آمریکا شرکت فیات کرایسلر را به دلیل معیوب بودن نرم افزار کنترل آلودگی خودروهای این شرکت ۸۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

آمریکا شرکت خودروساز فیات را ۸۰۰ میلیون دلار جریمه کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایبنا، وزارت دادگستری، آژانس حفاظت از محیط زیست و رگولاتورهای آمریکایی در تمام 50 ایالت این کشور بر سر جریمه 800 میلیون دلاری شرکت خودرو ساز فیات کرایسلر به اجماع رسیدند. این جریمه به دلیل فیصله دادن به اتهامات مرتبط با آلایندگی خودروهای دیزلی این شرکت است.

  شرکت فیات کرایسلر اعلام کرد، انتظار می رود این کمپانی در حدود 800 میلیون دلار جریمه به رگولاتورها و خسارت به مشتریان پرداخت کند. در حال حاضر فیات باید بیش از 100 هزار خودروی دیزلی را برای بروزرسانی رایگان نرم افزار فراخوان بزند که سطح آلایندگی ها را به سطح قابل قبولی برساند. این فراخوان شامل تغییر در بخش سخت افزارها نمی شود.

  همچنین این پرداخت به طور میانگین 28 هزار دلار غرامت برای هر مشتری واجد الشرایط می شود. فیات اعلام کرد که در ارتباط با نقض قوانین آلودگی تعمدی نداشته است. بر پایه این گزارش، مقامات فدرال مدعی شدند با توجه به کنترل های آلودگی انجام گرفته بر روی تقریبا 104 هزار خودروی «جیپ» و «رام» تولید شده این کمپانی بین 2014 تا 2016 میلادی، استانداردهای لازم را برای سطح قابل قبول آلایندگی به دست نیاورده اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط