رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

تویوتا به ماه می‌رود

عصر خودرو -تویوتا با آژانس با هوایی ژاپن "JAXA" برای تولید یک ماه‌نورد همکاری می‌کند.

تویوتا به ماه می‌رود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷:۰۰
  • تویوتا به ماه می‌رود
  • تویوتا به ماه می‌رود
  • تویوتا به ماه می‌رود
  • تویوتا به ماه می‌رود

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، در ماه قبل تویوتا با تولید "سوپرا"ی جدید خود در صدر اخبار خودرویی جهان قرار گرفت، اما اینک و با انتشار خبر یک تولید ماه‌نورد سوپرا تنها خبر جذاب بزرگترین خودروسازی جهان به شمار نمی‌آید.

تویوتا  با آژانس اکتشاف هوافضا ژاپن درفاز تحقیق و توسعه ماه‌نورد ویژه برای این سازمان توافق کرده است. این خودروی ویژه با فشار تنظیم شده در فضای داخلی در مدل مطالعاتی خود دارای جلو پنجره‌ای شبیه "اف- جی" کروزر است و اینک شبیه محصولات فیلم و داستان‌های علمی- تخیلی به نظر می‌رسد. تویوتا نیز قصد دارد این مدل مفهومی را به واقعیت تبدیل کند.

ظرفیت سفینه‌های فضایی برای حمل چنین ماه‌نوردی محدود است. از طرفی این وسیله نقلیه ویژه باید جو زمین را ترک کرده و با توجه به شرایط  فیزیکی فضا هماهنگ باشد، بنابراین احتساب هر گرم از آن مهم است. تویوتا قصد دارد با استفاده از سوخت هیدروژنی قدرت طی مسافت 10 هزار کیلومتری را برای ماه‌نوردش رقم بزند.
در فضای کابین نیز عناصری به کار به رفته که به اکتشاف بیشتر سطح ماه کمک می‌کنند.

اندازه این خودرو در ابعاد یک اتوبوس کوچک خواهد بود و احتمالا طول آن به 6 متر می‌رسد، حجم فضای داخلی آن به اندازه 13 متر مکعب بوده و برای دو فضا نورد ظرفیت دارد.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط