رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

بازگشایی تمام راه‌های مناطق سیل زده کشور تا پایان هفته

عصر خودرو- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان هفته جاری تمام راه‌های کشور اعم از روستایی، فرعی و اصلی مسدود، بازگشایی شده یا راه جایگزین برای دسترسی مردم احداث می شود.

بازگشایی تمام راه‌های مناطق سیل زده کشور تا پایان هفته
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا  با اشاره به اقدامات و تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سیل اخیر اظهار کرد: در استان لرستان راه ارتباطی حدود 100 روستا مسدود است  که روزانه 30 محور در این استان بازگشایی می‌شود.
  وی ادامه داد: در حال تلاش برای نصب یک پل بزرگ بر روی رودخانه کشکان در استان لرستان با هدف برقراری راه ارتباطی ساکنان روستاهای اطراف هستیم. همچنین از استان‌های مختلف پل‌های خرپایی برای نصب در استان‌های لرستان و ایلام تهیه شده است.

  وی با اشاره به شدت سه برابری روان‌آب در مناطق کوهستانی نسبت به مناطق واقع در دشت تصریح کرد: لرستان در منطقه کوهستانی واقع شده و مناطق شهری و روستایی در وسط بخش ‌U  شکل رودخانه کشکان واقع شده اند که طی 6 ساعت بارندگی چنین خسارتی به بار آمد.

  رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بااشاره به خسارت 1500میلیارد تومانی راه‌های استان لرستان گفت: از آنجایی که یک کیلومتر از محور خرم‌آباد-معمولان به طور کامل تخریب شده یک واریانت 3.5 کیلومتری برای ایجاد مسیر دسترسی مردم ساخته می‌شود.

  حسن نیا خواستار توجه ویژه به راه‌ها و ابنیه فنی کشور به ویژه راه‌های واقع در دامنه رشته کوه البرز و زاگرس شد و گفت: 70درصد جمعیت کشور در این خطه ساکن هستند و 90 درصد مردم از حمل‌ونقل جاده‌ای استفاده می‌کنند. لذا فارغ از لزوم جلوگیری از دست اندازی به منابع طبیعی که منجر به خسارت‌های این چنین می‌شود، امیدواریم نهاد‌ها و دستگاه‌ها حمایت‌های لازم را برای بازسازی یا ساخت جدید زیرساخت‌ها داشته باشند تا مردم در مواقع این چنین کمتر دچار خسارت شوند.

  به گفته وی، هم‌اکنون در 3 استان 1000 دستگاه ماشین آلات اعزام، راه‌های اصلی استان‌ها بازگشایی، و تا کنون حدود 400 دهانه پل پیش ساخته بتنی، لوله‌ای و باکسی به خصوص در لرستان نصب شده است.

  وی با اعلام این‌که  تا پایان این هفته تمام راه‌های مسدود کشور اعم از روستایی، فرعی و اصلی بازگشایی می‌شوند یا راه جایگزین برای دسترسی مردم احداث خواهد شد، گفت: تا 6 ماه آینده گروه ویژه‌ای متشکل از نفرات متخصص با برخورداری از همه امکانات تشکیل می‌شود که بتوانیم اقدام سریع در زمان بحران داشته باشیم.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط