رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی:

تلفات جاده ای نوروز۴۰ درصد کاهش یافت

عصر خودرو- سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: آمار تلفات جاده ای در ایام نوروز ۹۸ در استان ۴۰ درصد نسبت به نوروز سال گذشته کاهش یافته است.

تلفات جاده ای نوروز۴۰ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل ازایرنا ،  سرهنگ رضا کریمی نژاد  افزود: نوروز سال گذشته در اثر تصافات جاده ای در آذربایجان شرقی 40 نفر فوت کرده بود که این تعداد در نوروز امسال به 24 فوتی رسید.
  وی اظهار داشت: آمار وقوع تصادفات جاده ای نیز در ایام نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته 33 درصد کاهش یافته است.
  سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در ایام نوروز امسال 16 فقره تصادف جاده ای در محورهای استان روی داد که این تعداد در نوروز سال گذشته 26 فقره بود.
  سرهنگ کریمی نژاد، با بیان اینکه پلیس راه در طرح نوروزی امسال با تمامی امکانات درون و برون سازمانی در راه های ارتباطی استان حضور داشت، ادامه داد: در این ایام 180 تیم گشتی پلیس به صورت شبانه روز در محورهای استان فعال بودند، در حالی که در روزهای عادی 80 گشت پلیس در محورها حضور می یابند.
  وی با اشاره به اینکه 44 درصد تصادفات منجر به فوت آذربایجان شرقی در ایام نوروز ناشی از واژگونی خودروها بود، گفت: عمده علت واژگونی خودروها، خستگی و خواب آلودگی راننده، تخطی از سرعت مطمئنه، توجه نکردن به جلو، رعایت نکردن فاصله طولی و وضعیت روحی و روانی راننده بود.
  سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی اظهار داشت: 50 درصد تصادفات جاده ای استان در 30 کیلومتری ورودی شهرها روی می دهد که ناشی از توجه نکردن راننده به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.
  سرهنگ کریمی نژاد، از رانندگان خواست توصیه های پلیس را جدی گرفته، با سرعت مطمئن رانندگی کرده و فاصله طولی را رعایت کنند.
  وی با بیان اینکه در زمان بارش در اثر کاهش ضریب اصطکاک و ایمنی جاده، پایداری خودرو پایین می آید، یادآوری کرد: در این مواقع رانندگان باید بیشتر احتیاط کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
  طرح نوروزی پلیس راه آذربایجان شرقی از 25 اسفند تا 17 فروردین امسال در محورهای ارتباطی استان اجرا شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط