رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

آلودگی هوا«۳۱۷۶»

هوای پاک تهران در اولین روز اردیبهشت

عصر خودرو- مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وزش باد و کاهش تردد خودروها طی امروز (اول اردیبهشت) سبب برقراری شرایط مطلوب هوا در بیشتر مناطق تهران شده است.

هوای پاک تهران در اولین روز اردیبهشت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، حسین شهبازی با اشاره به اینکه در حال حاضر کیفیت هوای شهر تهران با میانگین 47 در شرایط سالم پاک قرار دارد، گفت: انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات صبح فردا (2 اردیبهشت) شرایط کیفیت هوای پایتخت همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد و تنها وزش باد شدید طی برخی ساعات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق شود.

    مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در اولین روز از اردیبهشت 98 است که در برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر همراه با افزایش تدریجی میزان ابرناکی و وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی شرقی و شمال شرقی خواهد بود.

    به گفته شهبازی، با برقراری شرایط جوی ناپایدار در روز دوشنبه (2 اردیبهشت)، برای برخی ساعات صبحگاه بارش باران و در بعدازظهر وزش باد شدید با بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه انتظار می‌رود. همچنین دمای تهران تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

    کرمان موتورپورسعید