اوتو ۳۶۰

سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری فورد در تولید خودروی برقی

عصر خودرو- شرکت خودروسازی فورد در اقدامی بی سابقه برای تولید خودروهای برقی نیم میلیارد دلار در یک شرکت نوپا به نام ریویان سرمایه گذاری می کند.

سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری فورد در تولید خودروی برقی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از فارس،  شرکت خودروسازی فورد در اقدامی بی سابقه برای تولید خودروهای برقی نیم میلیارد دلار در یک شرکت نوپا به نام ریویان سرمایه گذاری می کند.

  قرار است دو طرف برای تولید خودروهای برقی پیشرفته با یکدیگر همکاری کنند.

  مقر اصلی شرکت Rivian در خارج از شهر دیترویت واقع است و این شرکت به تازگی نمونه اولیه یک خودروی شاسی بلند و یک کامیون برقی را تولید کرده که در سال آینده به تولید انبوه می رسند.

  جیم هکت مدیرعامل شرکت فورد با صدور بیانیه ای اعلام کرده که همکاری این دو شرکت باعث خواهد شد فورددر آینده قادر به تولید خودروهای برقی هوشمندی باشد که از قابلیت های منحصر به فردی برخوردار خواهند بود.

  قرار است علیرغم سرمایه گذاری در Rivian توسط فورد، این شرکت به فعالیت مستقل خود ادامه دهد، اما یکی از مدیران ارشد فورد به عضویت هیات مدیره هفت نفره Rivian درآید.

  خودروی شاسی بلند R1S این شرکت معمولا با یک بار شارژ می تواند مسافتی 650 کیلومتری را طی کند که بیشتر از بسیاری از تولیدات رقیب است. این شرکت یک کامیون کوچک با برد 370 کیلومتر را نیز تولید کرده که حدود 70 هزار دلار قیمت دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور