اوتو ۳۶۰

فروش بسیار بالای تسلا مدل ۳ در کشورهای اروپایی

عصر خودرو- تسلا مدل ۳ موفق شده در بسیاری از بازارها، فروش بالاتری در مقایسه با محصولات مرسدس بنز و بی ام و داشته باشد.

فروش بسیار بالای تسلا مدل ۳ در کشورهای اروپایی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲:۰۰

   بی ام و سری 3، آئودی A4 و مرسدس بنز کلاس C را باید مثلث طلایی خودروهای لوکس سایز متوسط در بازارهای جهانی، به خصوص بازار آلمان دانست. به نظر می رسد این مثلث در آینده نزدیک با مشکل مشترکی مواجه می شود.

  تسلا در ماه های اخیر نه تنها تبدیل به یک تهدید برای سازندگان خودروهای لوکس، بلکه تهدیدی برای کل این صنعت شده است.

  بر اساس آمار فروش خودرو در ماه مارس، تسلا مدل 3 موفق به شکست خودروهای بی ام و سری 3، آئودی A4 و مرسدس بنز کلاس C در بازارهای اروپایی شده است. این خودرو هم اکنون پرفروش ترین خودروی سایز متوسط در کشورهای اروپایی محسوب می شود.

  میزان فروش تسلا مدل 3 در ماه مارس برابر با 15,755 دستگاه بوده که بالاتر از رقبای آلمانی آن است. این خودرو در ماه فوریه سال جاری میلادی نیز موفق به کسب این عنوان شده بود.

  در بازار کشورهای نروژ، سوئیس و هلند، تسلا مدل 3 پرفروش ترین خودرو است. این موضوع تنها در رابطه با خودروهای برقی صادق نبوده و کل صنعت خودرو را در این کشورها تشکیل می دهد. برای مثال نماینده تسلا، دارای سهم 29 درصدی از بازار خودرو در کشور نروژ است.

   

  تسلا 25امین برند پرفروش در بازارهای اروپایی است که بالاتر از شرکت های مطرح مانند لکسوس، جگوار و آلفارومئو قرار می گیرد. لازم به ذکر است؛ تسلا مدل 3 هنوز در برخی کشورها برای فروش عرضه نشده است.

  ماه آینده میلادی شاهد عرضه این خودرو در انگلستان خواهیم بود، بازاری که انتظار می رود تاثیر شگرفی در درآمد تسلا داشته باشد. در حالی که فروش مدل تسلا 3 در اروپا افزایش پیدا کرده، شاهد کاهش فروش محصولات دیگر این برند هستیم.

  فروش تسلا مدل S و تسلا مدل X در ماه مارس به ترتیب برابر با 72 درصد و 52 درصد کاهش پیدا کرده است (تسلا مدل 3 با قیمت 35 هزار دلار از راه رسید).

  برچسب ها
  کرمان موتور