SKG

معاون حمل و نقل وزیر راه خبر داد :

راه‌اندازی «تاکسی هوایی» در دو مسیر تا پایان سال

عصر خودرو- معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا پایان امسال حداقل در دو مسیر ایرتاکسی راه‌اندازی شود.

راه‌اندازی «تاکسی هوایی» در دو مسیر تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، مراسم امضای تفاهم‌نامه در حوزه هوانوردی عمومی بعد از ظهر امروز با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.

  در این مراسم معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ما با سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین صنعت هوانوردی را در منطقه داریم.

  شهرام آدم‌نژاد با بیان اینکه در حوزه هوانوردی عمومی کار چندانی انجام نداده‌ایم،‌گفت:‌در رابطه با طراحی و توسعه وآموزش  ایرتاکسی ضرورت داشت پیش از این به این موارد می‌پرداختیم.

  وی اظهار داشت:امکان توسعه وجود دارد و می‌توان از موانع کاست و در این راستا به موارد کلیدی در تفاهم نامه امروز توجه شده است.

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایجاد ساختار مقررات ویژه هوانوردی عمومی را از محورهای تفاهم نامه عنوان کرد و گفت:‌ واگذاری کارهای اجرایی، ایجاد سازوکار مقررات عملیات جهت شبکه ایرتاکسی و کاهش هزینه‌های ناوبری و فرودگاهی هوانوردی عمومی از محورهای این تفاهم نامه است.

  آدم‌نژاد گفت:‌همچنین استفاده از ظرفیت مراکز آموزش فنون کشور و ارتفاع سطح فناوری‌های هوانوردی عمومی از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.

  وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا پایان امسال حداقل در دو مسیر ایرتاکسی راه‌اندازی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط