آرین موتور

معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه خودرو با حضور معاون امور صنایع؛

جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور

عصر خودرو- آیین معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی در مراسم معارفه سیدرضا مفیدی ضمن تقدیر از تلاش های امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسئولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه اظهار امیدواری کرد فصل جدیدی در صنعت خودرو آغاز و شاهد بهبود وضعیت این صنعت استراتژیک در کشور باشیم.

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده حداکثری از توان تولید داخلی کشور و افزایش توان رقابت پذیری و بهره وری را از مهمترین سیاست های این صنعت عنوان‌کرد و گفت: در حال حاضر صنـعت خـودرو در اقتصـاد کشـور پس از صنـایع نفـت و گاز، پتـروشیمـی و بانـکداری جـایگاه سـوم را داشته و 9/2 درصـد از تولیـد ناخالـص ملـی و حدود 23 درصـد از ارزش افـزوده کل صنـعت کشـور را تشکیل می دهد.

  به گفته مقیمی بیش از 1400 شرکت قطعه ساز و بیش از 15000 کارگاه و کارخانه تولید قطعات ومجموعه ها در زنجیره این صنعت مشغول بکار هستند .

  وی با بیان این توضیحات، ضرورت توجه به این صنعت را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد : هماهنگی با خودروسازان در زمینه بازنگری سیاست ها و برنامه ریزی تولید و پیگیری های لازم از بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز این صنعت از جمله موضوعات کلیدی است که باید از سوی این دفتر تخصصی با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

  معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با تاکید بر اجرای برنامه 10 گانه ساماندهی صنعت خودرو، رفع تعهدات معوق خودروسازها، تسریع در تکمیل خودروهای ناقص و تعمیق بخشی عمق ساخت داخل را از اولویت های مهم این دفتر تخصصی عنوان کرد و افزود: توجه به صنعت قطعه سازی وکمک به ساماندهی این صنعت در جهت توسعه صادرات نیز از دیگر موضوعات مهم این صنعت به شمار می رود.

  گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی سیدرضا مفیدی را به پیشنهاد معاون امور صنایع خود به عنوان مدیر‌کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه منصوب کرد.

  رضا رحمانی همچنین از زحمات امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسئولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارتخانه تشکر و قدردانی کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امورز ۵۵۱
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    • خودرو امروز ۵۴۷
    • خودرو امروز ۵۴۶
    • خودرو امروز ۵۴۵
    • خودرو امروز ۵۴۴
    • خودرو امروز ۵۴۳
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو