برنج

اختصاصی «عصرخودرو»

آستون مارتین DBS سوپرلگرا وُلانته فرزند با سابقه انگلیسی

عصر خودرو- دیگر فرزند برند باسابقه انگلیسی که این روزها نُقل رسانه‌های خودرویی است، مدل روباز یا همان وُلانته DBS سوپرلگرا است که تماماً در داخل کمپانی طراحی‌شده و لذت سواری یک جی‌تی قدرتمند و جذاب را با حس لمس جریان پرسرعت هوا درهم می‌آمیزد.

آستون مارتین DBS سوپرلگرا وُلانته فرزند با سابقه انگلیسی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰:۰۰
  • آستون مارتین DBS سوپرلگرا وُلانته فرزند با سابقه انگلیسی
  • آستون مارتین DBS سوپرلگرا وُلانته فرزند با سابقه انگلیسی
  • آستون مارتین DBS سوپرلگرا وُلانته فرزند با سابقه انگلیسی

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»،  این مدل به لطف بلوک 5.2 لیتری توربو دوقلو 12 سیلندر V شکل، توان مهیب 715 اسب بخار و گشتاور گیج‌کننده 900 نیوتن‌متر در چنته دارد و با کمک جعبه‌دنده 8 سرعته خودکار جدید ZF ثبت شتاب اولیه در 3.6 ثانیه و لمس تُندی 340 کیلومتر بر ساعت برایش مثل نوشیدن یک لیوان آب شیرین است.

اسپلیتر و اجزای هادی جلویی، هوا را به سمت زیربدنه و محفظه چرخ هدایت می‌کنند تا نیروی رو به پایین بیشتری تولید شود، دیسک‌های ترمز به‌سرعت خنک شوند و با تخلیه هوا از آبشش گلگیرها پایداری بازهم افزایش یابد.

همچنین به لطف تعبیه نمونه به‌روزرسانی شده سامانه Aeroblade II (برای سازگاری با سقفِ تاشو)، بیشینه نیروی رو به پایین در قسمت عقب به 177 کیلوگرم می‌رسد که تنها 3 کیلوگرم کمتر از مدل کوپه است.

سقف پارچه‌ایِ وُلانته از 8 لایه عایق صدا و حرارت تشکیل‌شده که نقش بسزایی در تأمین آرامش و راحتی داخل اتاق ایفا می‌کند، برای باز و بسته شدن تنها به 14 و 16 ثانیه زمان نیاز دارد و به‌رغم اشغال قسمت جلویی صندوق بار، بازهم فضای مناسبی برای وسایل سرنشینان باقی می‌گذارد.

از دیگر ویژگی‌های خاص آن نیز می‌توان به 8 رنگ بدنه مختلف، پرده فیبرکربنی دولایه پنجره‌های کناری برای اولین بار در یک مدل روباز، تزئینات فیبرکربنی اتاق و فیبرکربن رنگ‌آمیزی شده سفارشی برای بخش‌های مختلف اشاره کرد.

برچسب ها
کرمان موتور