رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن در گفت و گو با «عصرخودرو» اعلام کرد:

۸۰ درصد مشکلات صنعت خودرو ناشی از تصمیم های نادرست است

عصر خودرو- عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: ۸۰ درصد مشکلات صنعت خودرو به مدیریت این صنعت بازمی گردد که با تصمیم های خود ضد تولید ملی عمل می کنند.

۸۰ درصد مشکلات صنعت خودرو ناشی از تصمیم های نادرست است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴:۰۰

   احمدرضا رعنایی در گفت و گو با خبرنگار «عصرخودرو»  با بیان این مطلب اظهار کرد: هم اکنون تصمیمات مدیران صنعت خودرو در زمینه عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان با وجود پیش فروش های انجام شده و کسب نقدینگی بالا، نشان از عدم حمایت از تولید ملی است.
  وی با تاکید بر این که بی مدیریتی و نبود عزم ملی برای تولید داخلی هم اکنون بیشتر از تحریم ها در صنعت خودرو و قطعه اثرگذار بوده است، تصریح کرد: وجود برخی تصمیمات و اجرایی شدن آن ها در چند وقت اخیر به صنعت قطعه و خودرو آسیب هایی وارد کرده که باید این تصمیمات را ضد تولید ملی دانست.
  رعنایی با اشاره به افزایش نقدینگی مورد نیاز فعالان صنعت خودرو و قطعه همزمان با افزایش قیمت ارز تصریح کرد: هزینه سرمایه در گردش و نیاز به نقدینگی در این صنعت 4 برابر شده ضمن آن که خریدها نیز از اعتباری به صورت نقدی تغییر مسیر داده که این خلا بی مدیریتی در این صنعت و عدم حمایت از تولید ملی، خود را به شکل های مختلفی نشان داده است.
  این فعال صنعت قطعه با بیان این که بخشی از مشکلات فعلی این صنعت به تحریم ها بازمی گردد، ادامه داد: با این حال اگر تصمیم گیری درست و حمایت از تولید داخلی در میان مدیران خودروسازی وجود داشت، توان دور زدن تحریم ها وجود داشت اما هم اکنون به دلیل نبود این رویکرد، شاهد بروز مشکلاتی در مسیر تولید داخل هستیم.
  عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی تاکید کرد: هم اکنون بیشترین مشکلات این بخش را می توان به تحریم های داخلی نسبت داد که این امر نیز به دلیل وجود برخی تصمیمات نادرست و نبود اراده با هدف حمایت از تولید داخلی است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط