پیت استاپ

در تیر ماه امسال:

۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی قزوین به ثبت رسید

عصر خودرو- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت بیش از ۲۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی تیر ماه سال جاری خبر داد.

۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی قزوین به ثبت رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، علی برجعلیزاده   اظهار داشت: دستگاه‌های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می‌رسانند.

  وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از 59 سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در تیر ماه سال جاری 26 میلیون و 620 هزار و 482 وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راه‌ها 21 میلیون و 587 هزار و 299 تردد معادل 81 درصد کل تردد استان بوده است. بیشترین میزان ترافیک در تیر ماه سال جاری مربوط به روز ششم تیرماه امسال بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد 138 هزار و 360 وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

  برجعلیزاده بیان کر د: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، 3 میلیون و 766 هزار و 369 تردد معادل 14.1 درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور بوئین‌زهرا – ساوه و بالعکس با 153 هزار و 296 وسیله (معادل 54.5 درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

  وی تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند) در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل 627 وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در تیر ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با 2 هزار و 433 وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

  برجعلیزاده متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را 87 و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را 71 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه 107 کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه رشت - قزوین بوده است.

  در ماه گذشته 24.6 درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با 898 هزار و 813 وسیله نقلیه «معادل 50 درصد» بوده است.
  کد خبر 4674464

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  • ۴۵۰
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو