معاون حمل و نقل و ترافیک

قول دولت برای تخصیص بودجه به مترو از محل تبصره ۱۸

نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از وعده رئیس سازمان برنامه وبودجه در مورد استفاده شهرداری تهران از محل تبصره ۱۸ در راستای تکمیل خطوط مترو و حل مشکل واگن خبر داد.

قول دولت برای تخصیص بودجه به مترو از محل تبصره ۱۸
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، محسن پورسید آقایی صبح امروز در آیین افتتاح 8.5 کیلومتر از نیمه شرقی خط 7 مترو تهران با بیان این که با تعطیلی خط 7 مترو در سال 96 بحث‌های زیادی مطرح شد، گفت: آن موقع هم گفتیم که هیچ دلیلی جزو تامین ایمنی و امنیت خط مترو برای تعطیلی نداریم و هیچ قصد سیاسی در کار مردم دخالت ایجاد نمی‌کند.

  وی افزود: امروز 8.5 کیلومتر نیمه شرقی خط 7 مترو از بسیج تا میدان صنعت به بهره برداری رسید البته این بار خط 7 با ایمنی کامل و سرفاصله 12 دقیقه به بهره‌برداری می‌رسد.

  پورسیدآقایی با بیان این که قبلا برای ساخت خط 7 دو هزار میلیارد تومان هزینه کرده بودند اما ما بعد از بستن خط و در راستای ایمن‌سازی و تجهیز این خط 1000 میلیارد تومان هزینه کردیم، گفت: صرف 1000 میلیارد تومان برای ایمنی خط 7  در حالیست که کشورمان در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و تلاش و پشتکار تکنیسین‌های مترو نشان داد که قدرت مردم در برابر ابرقدرت‌های ستمگر چقدر است چرا که معمولا در شرایط سخت اقتصادی پروژه‌های عمرانی تعطیل می‌شود اما مترو نه تنها تعطیل نشد بلکه با جدیت و پشتکار ایمن‌سازی آن را انجام دادیم و حالا قطارهای خط 7 که قبلا با سرفاصله 35 دقیقه و آن هم در خط ناایمن حرکت می‌کرد حالا با سرفاصله 12 دقیقه و در یک خط ایمن تردد می‌کند.

  وی ضمن تشکر از مدیران سابق مترو اظهارکرد: نباید تلاش‌های گذشتگان را تخریب کنیم. آنان تونل را حفر کردند و ما این خط را نیز تجهیز کردیم.

  پورسیدآقایی با بیان اینکه امروز در حاشیه افتتاح نیمه شرقی خط 7 دکتر نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه- خبر خوبی داد، گفت: دکتر نوبخت دستور داد که از محل تبصره 18 منابع مورد نیاز واگن‌های جدید تامین شود.

  وی با اشاره به این که امسال مجوز انتشار 1600 میلیارد تومان اوراق مشارکت با موافقت وزارت کشور عملیاتی شد،اظهارکرد: البته به دلیل برخی مشکلات با یک فاصله یکساله این اعتبارات به مترو تخصیص داده می‌شود که از سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی می‌خواهیم تا به ما کمک کند تا از اوراق مشارکت سال 98 که مبلغ 1200 میلیارد تومان است در همین سال 98 استفاده کنیم که اگر این اتفاق بیفتد مجموعا در مترو 2900 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که شاهد اتفاق مثبتی در این زمینه هستیم.

  پورسیدآقایی با بیان این که جا دارد علاوه بر توجه به مترو به اتوبوس نیز به عنوان مکمل مترو توجه شود، گفت: وضعیت اتوبوس در تهران خوب نیست و عمده اتوبوس‌ها بیش از 10 سال سن دارند.

  وی با اشاره به این که طرح بزرگی به دستور ریاست جمهوری اجرا شده که براساس آن 19 هزار دستگاه اتوبوس خریداری می‌شود، اظهارکرد: این دستور رئیس جمهوری یک راهبرد ملی است اما این اتفاق بزرگ تنها در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است این در حالیست که می‌بایست همه دستگاه‌های تاثیرگذار در امر حمل ونقل عمومی به‌خصوص اتوبوس در مورد این مهم تصمیم گیری کنند و پیشنهاد می‌شود به جای آن که وزارت صنعت و معدن پیگیر این موضوع باشد، سازمان برنامه و بودجه مدیریت کار را برعهده بگیرد تا حداقل تا آخر امسال از بحران اتوبوس خارج شویم چرا که از دستور رئیس جمهوری یک و نیم سال می‌گذرد اما هنوز حتی یک اتوبوس هم تحویل داده نشده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو