برنج

خودکفایی ایران در حوزه مترو

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به اینکه در حوزه مترو بیش از ۶۰ در صد متکی به سازندگان داخلی هستیم،‌گفت: در تلاشیم که بومی‌سازی مترو را به بیش از ۸۰ درصد برسانیم.

خودکفایی ایران در حوزه مترو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره میزان خودکفایی مترو در کشور اظهار داشت:‌در چند دهه بعد از انقلاب اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مترو در کشور به وقوع پیوسته و می‌توان گفت در این بخش خودکفا هستیم.

  وی افزود: در بخش تجهیزاتی مانند سیگنالینگ، سیستم‌های مخابراتی، تأمین توان و انرژی بیش از 60 درصد متکی به سازندگان داخلی هستیم و اگر حمایت‌های هدفمند از سازندگان داخلی صورت گیرد می‌توانیم در مدت کوتاهی این میزان را حتی به درصدهای بالایی برسانیم.

  مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: طی 15 سال گذشته از نظر ظرفیت داخلی‌سازی ناوگان مترو به ظرفیت 30 درصد رسیده‌ایم و خوشبختانه از نظر مهندسی و صنعتی این توانمندی‌ها وجود دارد که با تمهیدات انجام گرفته این میزان را به 50 و در گام‌های بعد به 80 درصد برسانیم.

  وی در مورد راه‌‌اندازی خطوط جدید مترو در پایتخت گفت: بخش غربی خط 10 قسمت مهمی از آن در منطقه 22 قرار دارد که طراحی آن آغاز شده و امیدواریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و  حمایت از آنها این طرح هر چه سریع‌تر انجام گیرد.

  امام بیان داشت:‌شرکت نمایشگاه بین‌المللی تهران کاملا از احداث بخش غربی خط 10 استقبال کرده است و برای سایر خطوط هم اگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراهم شود می‌توان با سرعت احداث خطوط را انجام داد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط