عضو کمیسیون صنایع :

سازمان تعزیرات به موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو ورود کند

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است سازمان تعزیرات باید به موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی ساخت داخل ورود کند چراکه افزایش قیمت قطعات داخلی توجیه پذیر نیست.

سازمان تعزیرات به موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو ورود کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس   با انتقاد از گرانی افسار گسیخته لوازم یدکی خودرو، گفت: با توجه به اینکه خودروهای موجود در خیابان‌ها فرسوده بوده یا از تولید آنها سال‌های زیادی می‌گذرد، زمینه برای جولان دلالان فراهم شده تا با احتکار لوازم یدکی در انبارها نابسامانی بازار را افزایش دهند.

  کاهش قیمت لوازم یدکی در راه است

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با کاهش نرخ دلار و استفاده از ظرفیت جوانان قیمت لوازم یدکی کاهش پیدا می‌کند، افزود: مدیرعامل ایران خودرو باید با مدیریت صحیح، لوازم یدکی موردنیاز بازار را از طریق استفاده از ظرفیت ایساکو تامین کند.

  قطعه سازان داخلی باید محصولات خود را به صورت مستقیم و اینترنتی به بازار عرضه کنند تا دست دلالان از بازار کوتاه شود

  وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار لوازم یدکی جذابیت پیدا کرده و براساس علم اقتصاد در آینده ای نزدیک این بازار زیان‌ده خواهد شد، اظهار کرد: به دلیل گرانی افسارگسیخته قیمت قطعات خودرو، سرمایه‌گذاران بسیاری وارد این بازار شده‌اند، بنابراین حجم عرضه لوازم یدکی افزایش پیدا کرده و قیمت‌ها به زودی کاهشی می‌شود.

  افزایش قیمت لوازم یدکی داخلی توجیه پذیر نیست

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: سازمان تعزیرات باید به موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی ساخت داخل ورود کند، چراکه افزایش قیمت قطعات داخلی توجیه پذیر نیست.

  این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعه سازان داخلی باید محصولات خود را به صورت مستقیم و اینترنتی به بازار عرضه کنند تا دست دلالان از بازار کوتاه شود در صورتی که ظرف یک ماه آینده قطعه سازان مکانیزم فروش خود را به منظور ممانعت از دخالت سوداگران در بازار لوازم یدکی و افزایش قیمت‌ها تغییر ندهند، مشخص می‌شود خود آنها نیز در گرانی قطعه های خودرو دست دارند.

  قطعه سازان حضور سوداگران در بازار را دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی مطرح می‌کنند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر قطعه سازان، حضور سوداگران در بازار را دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی عنوان می کنند، بیان کرد: با فروش مستقیم لوازم یدکی در اینترنت ادعا قطعه سازان نیز سنجیده می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو