اطلس خودروکار کلیک

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خودروسازان به خرید قطعات ایرانی ترغیب شوند

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از خودروساز بخش خصوصی، ترغیب خودروسازان به خرید قطعات مورد نیاز از قطعه ساز ایرانی و ایجاد شرایط قیمت گذاری قیمت خودرو در بازار باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.

خودروسازان به خرید قطعات ایرانی ترغیب شوند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خضوص ضرورت حمایت از خودروسازها گفت: در وزارت صمت معاونتی مبنی بر برای حمایت از مصرف کننده و تولید کننده وجود دارد و تمام چارچوب‌های حمایتی از هر دو طرف نیز در آن به وضوح مشخص شده است.
  عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه مشکل کمبود قانون نداریم، تصریح کرد: با صحیح اجرا نشدن قانون مواجه هستیم و همین امر مشکلات متعددی را هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده بوجود آورده است، حمایت از تولید کننده  به منظور ادامه روند گردش چرخ فعالیتش در این شرایط اقتصادی و تحریم یک ضرورت است.
  وی افزود: اینکه مصرف کننده بتواند خودرویی با کیفیت و متناسب با درآمدش خریداری کند نیز جزء قوانین حمایت از مصرف کننده به شمار می‌آید.
  قاضی پور با اشاره به اینکه اگر خودروسازان به جای بنگاه داری، فعالیت خود را صرف تولید و خرید قطعات از قطعه ساز ایرانی کنند، بطور حتم این لجام گسیختگی در قیمت‌های خودرو بوجود نمی‌آید، اظهارداشت: خرید قطعات از قطعه سازان فعال در کشور و حذف واردات در کاهش قیمت خودروی ایرانی و با کیفیت اثر گذار است.
  نماینده مردم ارومیه در مجلس به ضرورت حمایت همه جانبه از خودروساز بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در شورای رقابت قانونی را تصویب کردم که هیچ خودروساز بزرگی در خودروساز بزرگ دیگر سهامدار نشود؛ بخش خصوصی  نیز نمی‌تواند در این دو خودروساز بزرگ همزمان سهم مدیریتی داشته باشد، این موضوع سبب می‌شود تا انحصار شکسته شود.
  وی با تاکید بر اینکه بازار باید قیمت خودرو را تعیین کند، خاطرنشان کرد: تولید انبوه خودرو به میزان بیش از 3 میلیون، حمایت از خودروساز بخش خصوصی، ایجاد موانع دور زدن قوانین و عدم دخالت دولت برای قیمت گذاری منجر به رفع بسیاری از مشکلات خودروسازها خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو