اطلس خودروکار کلیک

فرشاد مقیمی در نشست با قطعه سازان خبر داد‌:

تشکیل کمیته های تخصصی بررسی مشکلات در صنعت قطعه سازی

توجه به توان داخل و داخلی سازی تولید تنها راه نجات کشور

عصر خودرو- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تشکیل کمیته های تخصصی بررسی مشکلات کمیت و کیفیت در صنعت قطعه سازی با همکاری تشکل‌ها خبر داد و گفت: برای ایجاد شفافیت در فرآیند تولید مقرر شد انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور در جلسات مشترک با ساپکو، ساز و کاری برای انتخاب قطعه سازها، نحوه پرداخت، تعیین سهمیه هر قطعه ساز و قیمت گذاری اعلام کند.

تشکیل کمیته های تخصصی بررسی مشکلات در صنعت قطعه سازی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایکوپرس، انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بسته پیشنهادی چندبخشی جبران کسری نقدینگی در صنعت خودرو به روش های تخصصی را ارایه کرد.
  در این نشست، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن استقبال از همراهی انجمن و تشکل های مرتبط با خودروسازی برای رفع مشکلات جاری، دستور بررسی کارشناسی و اجرای پیشنهادات 8 بندی ارایه شده از سوی انجمن همگن قطعه سازان را صادر کرد.
  فرشاد مقیمی با بیان این که مشکلات امروز یک شبه ایجاد نشده که بخواهد یک شبه هم حل شود گفت: مسایل قابل حل است و با اجرای الزامات آن و در کنار یکدیگر می توانیم از تمامی آن عبور کنیم. از جایی باید شروع کنیم که بیشترین اثرگذاری را در روند مسایل داشته باشد.
  وی اولویت اصلی امروز ایران خودرو را جلب رضایت ذینفعان دانست و گفت: هدف اصلی ما این است که وضعیت تولید را بهبود بخشیم و با تکمیل خودروهای کف، سرمایه های قابل توجهی که بلوکه شده را وارد چرخه تولید کنیم. وی با اشاره به ابلاغ مفاد مصوب برای اصلاح رابطه با قطعه سازان گفت: به دنبال این هستیم که رابطه با قطعه سازان را برمبنای شاخص های عملکردی و مالی به صورت کاملا شفاف و نظام مند ساماندهی کنیم.
  وی اضافه کرد: چرخه تولید باید منجربه توسعه قطعه ساز و خودروساز شود. توسعه محصول یکی از وظایف اصلی ما است.
  مقیمی تصریح کرد: فرآیند ساماندهی به وضعیت موجود را با ساز و کاری دقیق دنبال و یقینا نتایج خوبی نیز کسب خواهیم کرد. با نیروی انسانی متخصص و متعهد صنعت خودرو باید نشان دهیم همه در کنار هم هستیم و با تشریک مساعی از ظرفیت و پتانسیل یکدیگر برای تحقق اهداف استفاده می کنیم.
  وی با تاکید بر شفاف سازی و کار در فضای سیستماتیک و فرآیندی گفت: همه ذینفعان باید بر نتایج عملکرد و اقدامات ما دسترسی داشته باشند. قطعه سازان شریک تجاری ما هستند و باید در جریان امور تولید قرار بگیرند، همانطور که خودروساز باید در جریان وضعیت تولید قطعه ساز قرار بگیرد.
  وی از تفاهم با گمرک برای تسهیل در امور و فرآیندهای گمرکی مربوط به ایران خودرو خبر داد و گفت: تفاهمات صورت گرفته شامل زنجیره تامین ایران خودرو نیز می شود و قطعه سازان می توانند از نتایج این تفاهم منتفع شوند.
  مقیمی پشتوانه پول ملی کشور را فعالیت اقتصادی صنعتگران و تولیدکننده ها دانست و تصریح کرد: مردم انتظار دارند تا با ارتقای بهره وری، دانش و تکنولوژی محصول با کیفیت مناسب، قیمت رقابتی و خدمات پس از فروش شایسته عرضه کنیم.
  وی تنها راه نجات کشور را توجه به توان داخل و داخلی سازی تولید دانست و گفت: حتما مسایل جاری را پشت سر خواهیم گذاشت، از جمله مهم ترین آن تکمیل خودروهای ناقص و تامین نقدینگی تولید است. با همدلی و همراهی هم می توانیم از مسایل پیش روی با موفقیت عبور کنیم.
  وی همچنین بر استمرار جلسات تخصصی با تشکل قطعه سازان در موضوعات مبتلابه و تشکیل کمیته های ویژه برای رفع کامل مشکلات و مسایل تاکید کرد.
  در این نشست، قائم مقام ارشد مدیرعامل ایران خودرو ضمن استقبال از برگزاری جلسات مشترک با قطعه سازان گفت: دچار چرخه معیوبی در تولید قطعه و خودرو هستیم و باید با همراهی و کمک به یکدیگر به عنوان شریک تجاری از این شرایط بحرانی عبور کنیم.
  عباس ملکی طهرانی افزود: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تلاش های شبانه روزی برای رفع مسایل دارد و باید با حمایت و پشتیبانی شبکه تامین و مسئولان ذیربط در کشور بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
  محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نیز با اعلام حمایت از مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: وظیفه ما خدمت و کمک به صنعت خودرو است.
  وی افزود: در گذشته کمیته هایی مانند قیمت گذاری، قراردادها،‌ بررسی مشکلات کیفیت و کمی در انجمن وجود داشت و این آمادگی وجود دارد تا این کمیته ها احیا شده و به خودروسازی کمک کند.
  نجفی منش تصریح کرد: ما تمام قد در کنار مدیرعامل ایران خودرو برای بهبود این صنعت ایستاده ایم تا تصویر ذهنی جامعه از صنعت خودرو ارتقا یابد. از این صنعت دفاع می کنیم تا آن را به جایگاهی که شایسته است برسانیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو