اوتو ۳۶۰

مدیر کلان پروژه فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد:

۳۹ درصد تصادفات در مشهد به علت عدم رعایت حق تقدم عابر پیاده است

عصر خودرو- مدیر کلان پروژه فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد گفت: از بین کل آمار تصادفات رانندگی درون شهری، ۳۹ درصد تصادفات به علت عدم رعایت حق تقدم عابر پیاده بوده است.

۳۹ درصد تصادفات در مشهد به علت عدم رعایت حق تقدم عابر پیاده است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، علیرضا مازاریان، مدیر کلان پروژه فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که با موضوع کلان‌ پروژه آموزش فرهنگ شهروندی و با محوریت «ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده» که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: 51 درصد از کل کشته شدگان تصادفات رانندگی درون شهر مشهد عابرین پیاده بوده‌اند که از این بین 39 درصد تصادفات به علت عدم رعایت حق تقدم عابر پیاده بوده است.

  وی افزود: 127 عابر پیاده در تصادفات رانندگی کشته و حدود هشت هزار و 392  نفر از عابرین محروج شده‌اند. میانگین سرعت مجاز تردد خودروها در مشهد 60 کیلومتر است که در صورت برخورد، 90 درصد احتمال کشته شدن عابرین وجود دارد.

  مازاریان در خصوص اهداف پروژه فرهنگ شهروندی، تصریح کرد: ارتقاء انضباط ترافیکی و ارتقا رعایت حق تقدم عابرین پیاده به صورت محاسبه پذیر، ارتقاء ایمنی عابر پیاده هنگام عبور از عرض خیابان‌ها به صورتی که قابل محاسبه باشد و افزایش تحقق شاخص‌های زیست پذیری شهری از جمله اهداف اصلی این طرح است.

  مدیر کلان پروژه فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد ادامه داد: در زمینه مکانیزم‌های اجرایی پروژه، که شامل تقویت نظارت و اعمال قوانین مربوطه، تقویت زیرساخت‌های فنی، ترافیکی و اقدامات فرهنگی و ترویجی می‌باشد، از رسانه‌ها خواستار همکاری مستمر جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ شهروندی هستیم.

  وی با تأکید بر ضرورت اجرای این پروژه، گفت: ابتدا به صورت پایلوت در سه منطقه از شهر به صورت آزمایشی به اجرای طرح پرداخته می‌شود، سپس آن را در تمام شهر گسترش خواهیم داد.

  مازاریان ابراز کرد: بخش مهمی از اجرایی شدن این طرح مانند اطلاع‌رسانی بر عهده رسانه‌ها است. در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی اقداماتی چون کمپین از خودمان شروع کنیم، طراحی پوسترها، آموزش‌های عمومی، تبلیغات عمومی، فعالیت‌های هنری، کارگاه‌هایی مشترک با پلیس و اتوبوس‌رانی، اقدامات تشویقی و تنبیهی، مکانیزم‌هایی برای ارزیابی و نظارت مداوم با حضور اساتید دانشگاهی در نظر گرفته شده است.
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو