اوتو ۳۶۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

آمار خودروهای سواری قاچاق بر رو به افزایش است

عصر خودرو- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر تعداد خودروهای سواری قاچاق بر روبه افزایش است، به طوری که بخشی از جابجایی های کالای قاچاق توسط این خودروها صورت می گیرد.

آمار خودروهای سواری قاچاق بر رو به افزایش است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، بهروز اکرمی روز دوشنبه در جلسه مشترک مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان های مرکزی و لرستان در اراک، اظهار داشت: معضل خودروهای قاچاق بر مختص استان مرکزی و استان لرستان نیست بلکه اغلب استان های کشور از این موضوع رنج می برند.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: امروز اگر در خصوص خودروهای قاچاق بر تصمیم درستی اتخاذ نشوند آیندگان بیشتر گرفتار این معضل می شوند.

  وی گفت: در حال حاضر تعداد خودرو های سواری قاچاق بر در استان ها مانند پژو پارس و 405 رو به افزایش است و بخشی از جابه جایی های کالای قاچاق در این خودرو ها در استان هایی مانند استان مرکزی و لرستان صورت می پذیرد و در استان های جنوبی که حمل و نقل کامیونی کالای قاچاق وجود دارد نیز این معضل مشاهده می شود.

  اکرمی افزود: تغییرات صندوق عقب خودروها بسیار روشن و نشان از خودروهای قاچاق بر است و بهترین اقدام، برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راهور در مواجهه با تغییر ساختار این خودروها است و بایستی آن ها را مورد پیگیری قرار دهد.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: پدیده قاچاق یک پدیده اقتصادی است و امنیتی محسوب نمی شود و اغلب اقدامات امنیتی که در مواجهه با قاچاق انجام می شود با افزایش هزینه و اثر بخشی کم همراه است.
   

  کرمان موتور