SKG

باندسارقان سندنمره خودرو در شیراز متلاشی شد

کشف ۵۰ سواری مسروقه

عصر خودرو- جانشین رئیس پلیس آگاهی استان فارس از شناسایی و انهدام باند ۶ نفره سارقان حرفه‌ای سند نمره کار و کشف ۵۰ دستگاه خودرو مسروقه در شیراز خبر داد.

باندسارقان سندنمره خودرو در شیراز متلاشی شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو سواری در شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

  وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند یک نفر از اعضای این باند که با یک سواری 405 مسروقه در حال تردد در شیراز بود را شناسایی و دستگیر کنند.

  این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در بررسی‌های اولیه به غیر اصیل بودن ارکان و سند نمره بودن خودرو مشکوک شدند، خاطرنشان کرد: با قوت گرفتن این احتمال که موضوع سند نمره کردن کار یک باند حرفه‌ای است، تحقیقات گسترده در این خصوص آغاز کردند.

  جانشین رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: متهم در بازجویی فنی و تخصصی اقرار کرد که با همدستی 5 نفر از دوستانم خودروهای تصادفی را با اسناد و مدارک خریداری و سپس خودروهای مشابه آن را سرقت می کردیم و در کارگاه‌های ضایعاتی با تعویض و جابه جایی ارکان فنی، آنها را سند نمره و سپس به فروش می رساندیم.

  وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی مطلع شدند که اعضای باند در شهرستان‌های فسا، داراب و یزد سکونت دارند، عنوان کرد: ماموران موفق شدند با اخذ نیابت قضائی، طی 3 عملیات جداگانه هر 5 نفر اعضای باند را در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر کنند.

  این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از اعضای این باند تا کنون 50 دستگاه خودرو سواری سند نمره و مسروقه کشف شده است، افزود: متهمان تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط