تردد ۱۶۷ میلیون خودرو از مسیرهای ارتباطی قزوین

عصر خودرو- ۱۶۷ میلیون خودرو در نیمه نخست امسال از مسیرهای ارتباطی برون شهری استان قزوین تردد کرده‌اند.

تردد ۱۶۷ میلیون خودرو از مسیرهای ارتباطی قزوین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، جواد حق لطفی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: دستگاه های تردد شمار این اداره کل، آمار و اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در مسیرهای ارتباطی استان را به ثبت می رسانند.

  وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از 61 سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در شهریور ماه سال جاری نیز 33 میلیون وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها 27 میلیون و 189 هزار و 763 تردد معادل 82 درصد کل تردد استان بوده است.

  این مسئول گفت: بیشترین میزان ترافیک در شهریور ماه سال جاری مربوط به 22 شهریورماه امسال بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد 171 هزار و 793 وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

  حق لطفی بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، 4 میلیون و 295 هزار و 720 تردد معادل 12.9 درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است و محور قزوین – بوئین زهرا و بالعکس با 178 هزار و 260 وسیله (معادل 24 درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

  حق لطفی متوسط سرعت تردد در آزادراهها را 88 و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را 74 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه 108 کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان - قزوین بوده است.

  6 هزار و 670 کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد که 220 کیلومتر آن آزادراه، 270 کیلومتر بزرگراه، 700 کیلومتر راه اصلی و بقیه نیز راه آسفالته روستایی است.

  برچسب ها
  کرمان موتور