موتورسیکلت‌‌های برتر با پیشرانه ۳۰۰ سی‌سی

عصر خودرو- بسیاری بهترین موتورسیکلت‌های کم حجم را نمونه‌های ۲۵۰ سی‌سی می‌دانند و برخی نیز معتقدند که مدل‌های ۴۰۰ سی‌سی بهترین موتورسیکلت‌های کم حجم هستند. بعضی از طرفداران موتورهای سنگین نیز نمونه‌های ۶۰۰ سی‌سی را به‌عنوان بهترین گزینه‌های کم حجم معرفی می‌کنند که چندان منطقی نیست.

موتورسیکلت‌‌های برتر با پیشرانه ۳۰۰ سی‌سی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱:۰۰

  گسترش‌‌نیوز ، موتورسیکلت‌های 300 سی‌سی برای افراد تازه‌کار و سوارکارانی که به‌تازگی موتورسواری را شروع کرده‌اند نیز بسیار مناسب هستند. در ادامه به معرفی موتورسیکلت‌های 300 سی‌سی برتر خواهیم پرداخت که از کلاس‌های گوناگون انتخاب شده‌اند و می‌تواند مفید باشد.

  1. هوندا CB300R

   هوندا یکی از سازندگان موتورسیکلت است که نسخه‌های زیادی را با حجم موتور 300 سی‌سی تولید می‌کند. پیشرانه‌ی 286 سی‌سی مورد استفاده در مدل CB300R در سه مدل موتورسیکلت دیگر نیز استفاده شده است. اگر کسی از طرح مدرن کلاسیک CB300R خوشتان نیاید، هوندا مدل CB300F را هم دارد. دوستداران موتورسیکلت‌های اسپرت نیز می‌توانند مدل CBR300R را انتخاب کنند. هوندا CBR300R از نظر ظاهری شباهت زیادی با برادر بزرگ خود یعنی CBR1000R دارد و همین بر جذابیت آن می‌افزاید و این مدل را تبدیل به یکی از جذاب‌ترین موتورسیکلت‌های سبک بازار می‌کند. امکانات مدل یادشده با وجود نرخ کمتر از 5 هزار دلاری آن بسیار خوب ارزبابی می‌شود. مواردی از قبیل دوشاخ جلوی 41 میلیمتری، کمک فنرهای ارتقایافته‌ی Showa و کالیپرهای ترمز رادیال، برخی از امکانات هوندا CBR300R هستند.

  2. هوندا Rebel 300

  گزینه‌ی دوم فهرست نیز ساخت هوندا است و این تنوع بالای محصولات هوندا در کلاس 300 سی‌سی را نشان می‌دهد. هوندا ربل از دهه‌ی 1980 تولید می‌شود. بسیاری از خریداران از موتور کوچک نسخه‌ی 250 سی‌سی هوندا ربل رضایت نداشتند و به همین جهت هوندا یک موتور 286 سی‌سی تک سیلندر را روی این مدل نصب کرد. هوندا ربل در نسخه‌ی 500 سی‌سی نیز در بازار موجود است. نرخ مدل 300 سی‌سی موتورسیکلت کروزر هوندا از 4399 دلار شروع می‌شود و با پرداخت 300 دلار بیشتر می‌توان نسخه‌ی مجهز به ABS را نیز خریداری کرد. هوندا ربل در کل یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که موتورسواری را تازه شروع کرده‌اند.

  3. کاوازاکی Versys-X300

  کاوازاکی Versys-X300 یکی از لذت‌بخش‌ترین موتورسیکلت‌ها برای تفریح کردن است. این موتورسیکلت توانایی بسیار خوبی در جنگل و بیابان دارد. کاوازاکی Versys-X300 را در حقیقت باید یک موتورسیکلت همه کاره دانست که می‌توان با آن مسافت‌های زیاد را نیز پیمود. پیشرانه‌ی 2 سیلندر 296 سی‌سی کاوازاکی بسیار خوب کار می‌کند. اگر از علاقه‌مندان موتورسیکلت‌های ادونچر هستید؛ ولی نمی‌خواهید به سراغ گزینه‌های پرحجم و گران‌قیمت بازار بروید، کاوازاکی Versys-X300 با نرخ پایه‌ی 5 هزار و 399 دلار بهترین گزینه است.

  4. یاماها R3

  یاماها به‌تازگی مدل R3 را ارتقا داده است. این موتورسیکلت در ابتدا برای رقابت با مدل‌های اسپرت 300 سی‌سی موجود در بازار ساخته شد. یاماها را باید یکی از آخرین موتورسیکلت‌سازانی دانست که به سمت موتورسیکلت‌های سبک حرکت کردند. در حقیقت یاماها پس از مشاهده‌ی موفقیت کاوازاکی و هوندا در این بازار تصمیم به ورود به بازار موتورسیکلت‌های سبک گرفت. یاماها R3 اخیرا در بخش‌ دو شاخه اصلاحاتی را تجربه کرده و ظاهر آن نیز به مدل‌های بزرگ‌تر R6 و R1 نزدیک‌تر شده است. در قبال چنین بهینه‌سازی‌هایی، نرخ این موتورسیکلت از سال 2018 تا امروز تغییری نکرده و همچنان با نرخ پایه‌ی 4 هزار و 999 دلار به بازار عرضه می‌شود.

  5.KTM 390 Duke

  یکی پرطرفدارترین موتورسیکلت‌های فهرست پیش‌رو، KTM 390 Duke محسوب می‌شود. گرچه این مدل نیز یک موتورسیکلت مناسب تازه کارها و موتورسواران کم تجربه به‌حساب می‌آید؛ ولی سازنده به جزییات آن دقت زیادی کرده و توانایی‌های حرکتی فراتر از کلاس را به آن بخشیده است. پیشرانه‌ی تک سیلندر این مدل 373 سی‌سی حجم دارد و اصولا نباید در این فهرست قرار می‌گرفت؛ اما باید اعتراف کرد که دوک با داشتن نمایشگر TFT، ترمز ABS قابل تنظیم در سه حالت، گشتاور بالا و فنرهای WP شایستگی قرارگیری در فهرستمان را دارد. موتورسیلکت جذاب KTM با نرخ پایه‌ی 5 هزار و 299 دلار قابل خریداری است.

  6. بی‌ام‌وG310G

  بی‌ام‌و G310GS آلمانی در مقایسه با کاوازاکی ورسیس ایکس 300 و رویال انفیلد هیمالیان که اصلی‌ترین رقبایش هستند، عملکردی قابل تحسین دارد. بی‌ام‌و با نرخ پایه‌ی 5 هزار و 695 دلار یکی از زیباترین موتورسیکلت‌های آفرود بازار است.

  7.کاوازاکی نینجا400

  گرچه کاوازاکی نینجا 400 با حجم موتور 399 سی‌سی نباید در فهرست 300 سی‌سی قرار گیرد؛ اما چون KTM نیز حجم موتور بیشتری داشت و در فهرست قرار گرفت، پس باید در اینجا نیز از حجم موتور بیشتر کاوازاکی چشم‌پوشی کرد. کاوازاکی نینجا 400 شایستگی زیادی دارد و هم موتورسواران با تجربه و هم موتورسواران تازه‌کار از سواری با آن لذت زیادی می‌برند. پیشرانه‌ی 2 سیلندر 399 سی‌سی کاوازاکی قطعا بهترین بخش آن است و قدرت بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. عملکرد موتورسیکلت کاوازاکی برای هر موتورسواری با هر میزان تجربه مناسب به‌نظر می‌رسد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط