برنج

فراخوان فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی

عصر خودرو- شرکت خودروسازی فورد برخی از مدل‌های خود و برند زیرمجموعه خود را تحت تاثیر مشکل ایمنی و احتمال آتش‌سوزی فراخوان داده است.

فراخوان فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی فورد که یکی از بزرگترین خودروسازان آمریکا و جهان به شمار می‌رود، بارها به دلایل مختلف مدل‌های مختلفی از خودروهای تولیدی خود را فراخوان داده است تا دارندگان مدل خودروهای مذکور با مراجعه به مراکز و نمایندگی‌های مجاز و معتبر این شرکت، مشکلات ایمنی مربوطه را برطرف کنند.

  در تازه‌ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وب سایت اتواکسپرس، فورد و برند زیرمجموعه آن، لینکولن، اعلام کرده است که برخی از خودروهای پیکاپ و شاسی بلند این دو برند با مشکل ایمنی و احتمال آتش سوزی روبرو شده است.

  نخستین فراخوان شامل 135 هزار و 725 دستگاه خودروی فورد F-150 مدل سال های 2019 و 2020 در بازار آمریکا، 30 هزار و 73 دستگاه در کانادا و دو هزار و 257 دستگاه در مکزیک می شود. به گفته این خودروساز به علت مشکل در باتری این خودروها ریسک آتش‌سوزی بالا خواهد رفت. 

  دومین فراخوان نیز تعداد 86 هزار و 296 دستگاه خودروی فورد سری F سوپردیوتی مدل‌های 2018 تا 2019 را در بازار آمریکا و تعداد 14 هزار و 79 دستگاه در کانادا را شامل می‌شود. این خودروها در کارخانه‌ کنتاکی آمریکا به مرحله تولید رسیده اند و چراغ‌های جلوی LED آن‌ها موفق نشده‌اند که استانداردهای ایمنی فدرال را دریافت کنند. 

  سومین فراخوان هم تعداد 54 هزار و 441 دستگاه خودروی لینکلن  MKX مدل 2016 تا 2017 را در آمریکا و تعداد پنج هزار و 253 دستگاه را در کانادا شامل می‌شود. همه‌ی این خودروها به پیشرانه‌ی 3.7 لیتری مجهز بوده و در کارخانه اوکویل ساخته شده‌اند. کابل باتری این خودروها کیفیت لازم را نداشته و این امر منجر به ایجاد آتش‌سوزی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور