آرین موتور

بنزین«۲۹۳۰»

۸۰۰ هزار کارت سوخت در صف تولید

مشکل تولید نداریم

عصر خودرو- مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: هم اکنون ۸۰۰ هزار درخواست تولید کارت سوخت داریم در حالی که ظرفیت تولید روزانه ما ۳۰ هزار کارت است؛ البته در حال ارتقای ظرفیت تولید هستیم.

۸۰۰ هزار کارت سوخت در صف تولید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، شهرام رضایی، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی  درباره تعداد کارت سوخت های در دست تولید گفت: در روزهای اخیر روزانه به طور میانگین 70 هزار کارت سوخت برای تولید به ما ارجاع داده شد، این در حالی است که ظرفیت تولید کارت سوخت ما در روز 30 هزار کارت است.

  وی افزود: هم اکنون 800 هزار درخواست تولید کارت داریم که عدد میانگین 70 هزار درخواست جدید در روز به این رقم اضافه می شود. ما در ماه های گذشته چندین مرتبه از مردم درخواست کردیم که اقدام به دریافت کارت سوخت خود کنند و حتی یک مرتبه سوختگیری با کارت سوخت شخصی داشته باشند تا مشکلات احتمالی سریع تر برطرف شود. با این وجود بسیاری از مردم در این زمینه اقدامی انجام ندادند و اکنون با حجم زیادی از درخواست مواجه هستیم.

  وی با تاکید بر اینکه محدودیتی در کارت سوخت خام نداریم، تصریح کرد: سایت های تولید که کارت سوخت را شخصی سازی می کنند محدودیت دارند، البته در تلاش هستیم که این ظرفیت را افزایش دهیم تا روند تولید کارت سوخت سرعت بگیرد.

  این مقام مسوول درباره مدت زمان تولید کارت سوخت نیز توضیح داد: پیش از ایام سهمیه بندی سوخت، مدت زمان تولید کارت سوخت بین 2 تا 3 هفته بود که اکنون به حدود یک ماه تا یک ماه و نیم رسیده است، البته نمی توانم عدد دقیق اعلام کنم چون در حال افزایش ظرفیت تولید خود هستیم این عدد می تواند کاهش داشته باشد و کارت سوخت ها با سرعت بیشتری به دست مردم برسد.

  وی درعین حال تاکید کرد: مردم نگران نباشند چرا که سهمیه سوخت آن ها تا 6 ماه ذخیره می شود و اگر یک ماه هم کارت سوخت نداشته باشند سهمیه هر ماه، ذخیره شده و بعدا قابل استفاده است.

  رضایی در پاسخ به اینکه موتور سیکلت های 10 ساله و خودروهای 25 ساله به بالا بدلیل مشمول شدن در قانون خودروهای فرسوده امکان ثبت درخواست کارت سوخت ندارند، گفت: طبق مصوبه هیات دولت خودرو های 25 سال به بالا و موتورسیکلت های 10 سال به بالا فرسوده محسوب شده و در مقطعی کارت های سوخت شان ابطال شد و امکان استفاده ندارند. ضمن اینکه ما مجری هستیم و تابع ابلاغ دولت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۶۳
    • خودرو امروز ۵۶۲
    • خودرو امروز ۵۶۱
    • خودرو امروز ۵۶۰
    • خودرو امروز ۵۵۹
    • خودرو امروز ۵۵۸
    • خودرو امروز ۵۵۷
    • خودرو امروز ۵۵۶
    • خودرو امروز ۵۵۵
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو