بررسی فنی خودرو از مشخصات ب‌ ام‌ و i۴ جدید + مشخصات

عصر خودرو - ب‌ام‌و سال پیش برنامه‌های خود برای تولید خودروی جدید i۴ را اعلام کرد و حالا اولین مشخصات از این محصول الکتریکی منتشر شده است.

بررسی فنی خودرو از مشخصات ب‌ ام‌ و i۴ جدید + مشخصات
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰:۰۰
  • بررسی فنی خودرو از مشخصات ب‌ام‌و i4 جدید + مشخصات
  • بررسی فنی خودرو از مشخصات ب‌ ام‌ و i4 جدید + مشخصات
  • بررسی فنی خودرو از مشخصات ب‌ام‌و i4 جدید + مشخصات

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،ب‌ام‌و سال پیش برنامه‌های خود برای تولید خودروی جدید i4 را اعلام کرد و حالا اولین مشخصات از این محصول الکتریکی منتشر شده است.بنا به گفته‌ی Roadshow، این خودرو در ابتدا با باتری 80 کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی که قدرت کل 523 اسب بخاری دارند عرضه خواهد شد.

به این ترتیب ب‌ام‌و i4 قوی‌تر از M3 که دارای پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوی 425 اسبی می‌باشد خواهد بود. علیرغم این موضوع، i4 شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت حدود 4 ثانیه‌ای خواهد داشت که با برادر پرفورمنس خود تقریباً برابر است. البته گفته می‌شود سقف سرعت این خودروی الکتریکی به 193 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

از نظر محدوده حرکتی باید گفت i4 جدید خواهد توانست حدود 600 کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی کند. از نظر زمان شارژ دوباره باتری نیز گفته شده 80 درصد آن را می‌توان با استفاده از شارژر سریع در 35 دقیق شارژ نمود. رانندگان همچنین می‌توانند با حدود 6 دقیقه شارژ باتری برد 100 کیلومتر را به دست آورند.

اگرچه این خودرو از همان پلتفرم سری 3 استفاده خواهد کرد، اما i4 به‌طور قابل‌توجهی سنگین‌تر خواهد بود. هنوز وزن این خودرو اعلام نشده، اما گفته می‌شود ماژول باتری آن تنها 544 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

ب‌ام‌و i4 در سال 2021 عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود نسخه‌های متنوعی از آن تولید شود. هنوز حرفی از مشخصات دیگر خودرو زده نشده، اما احتمال تولید مدل پایه این خودرو با یک پیشرانه الکتریکی با باتری کوچک‌تر وجود دارد.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط