برنج

فروش بزرگترین سازنده خودروهای برقی نزولی شد

عصر خودرو- فروش بزرگترین سازنده خودروهای برقی در چین برای ششمین ماه متوالی در دسامبر ۲۰۱۹ با کاهش روبرو شد.

فروش بزرگترین سازنده خودروهای برقی نزولی شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، شرکت چینی BYD به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان، تحت تاثیر کاهش تسهیلات ویژه برای خرید وسائل برقی از سوی دولت چین برای ششمین ماه متوالی در دسامبر 2019 میلادی روندی کاهشی را تجربه کرد و با افت 38 درصدی به 43 هزار و 179 دستگاه رسیده است.

  کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو بر این باورند که کاهش خرید خودروهای برقی در جهان و بازارهای اصلی و کلیدی همچون چین، ایالات متحده متحده و اروپا منجر به روند رو به رشد خرید خودروهای بنزینی و دیزلی می شود و این همان چیزی است که باید دولت های مختلف با ارائه و تداوم تسهیلات ویژه به مشتریان از آن جلوگیری به عمل بیاورند.

  بر اساس آمار و ارقامی که هفته گذشته شرکت BYD ارائه و منتشر کرده است، تحویل و فروش خودروهای بنزینی در ماه گذشته در بازار چین 31 درصد افزایش یافته و به 30 هزار و 80 دستگاه رسیده است. اما در همین بازه زمانی فروش خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی 72 درصد کاهش یافته و به 13 هزار و 99 دستگاه رسیده است.

  مجموع تحویل و فروش خودروهای این شرکت نیز در سال 2019 میلادی با 11 درصد نسبت به سال 2018 میلادی، به 461 هزار و 399 دستگاه رسیده است.

  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو