احتمال عرضه خودروی ارزان قیمت توسط تسلا

عصر خودرو- اخیران تحلیلگران با بررسی اهداف تسلا، به مسئولین این شرکت پیشنهاداتی درباره ساخت خودرویی ارزان قیمت داده‌اند.

احتمال عرضه خودروی ارزان قیمت توسط تسلا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پانزدهم اکتبر سال 2015، جفری برایان استرابل یکی از اعضای تیم بنیانگذار شرکت تسلا، در سخنرانی خود این طور اظهار کرد که: " تسلا برای آن ساخته نشده که خودرو‌های لوکس و گران قیمت عرضه کند. هدف ما آن است که اتومبیلی بسازیم تا تمام مردم بتوانند از پس خرید آن برآیند. در نتیجه می‌توانیم این گونه خودرو‌های الکترونیکی را به تمام دنیا عرضه کنیم".

  با این حال این شرکت نتوانسته است تا در قیمت گذاری خود به وعده‌هایش عمل کند؛ چرا که 35000 دلار برای خودروی Tesla Model 3 از نگاه مردم مبلغ بالایی به حساب می‌آید.

  طبق آمار به دست آمده متوسط هزینه پرداختی برای خرید خودرو‌های شهری در سال 2018، حدود 24000 دلار بوده است. تسلا می‌داند که تنها وعده ساخت ماشین‌های ارزان قیمت نمی‌تواند برای این شرکت سودآور باشد. اما در عین حال این شرکت نیاز دارد که خودرویی در سطح حال حاضر بازار تولید کند چرا که افراد ترجیح می‌دهند فناوری خودروهایشان رو به پیشرفت باشد و پس‌رفت نکند. گفتنی است؛ در سال 2018 میانگین شارژ یک خودروی الکتریکی 400 مایل اعلام شد. در نتیجه یک خودروی الکترونیکی با قدرت طی کردن 440 مایل و یک قیمت مناسب چیزی است که خریداران به دنبال آن هستند.
  عوامل موثر در ساخت خودروی الکتریکی ارزان قیمت

  به گفته تحلیلگران، همان طور که انتظار می‌رود، مهم‌ترین اصل در خودرو‌های الکتریکی باتری مناسب است. برای امکان طی کردن 440 مایل با شارژ کامل یک باتری باید به 120 الی 150 کیلووات بر ساعت مجهز باشد. بزرگ‌ترین مشکل برای کاهش قیمت نیز باتری خودرو است چرا که وجود چنین باتری حدود 10000 دلار هزینه می‌برد. این باتری تنها برای اشخاصی مفید است که بیش از 18000 مایل را سالانه طی می‌کنند و برای زندگی شهری و افراد کم مصرف فایده‌ای ندارد.

  چاره برای این امر، از نگاه تحلیلگران، یک خودروی تمام الکتریکی توسعه دهنده برد، یا همان RExEV، با قدرت طی کردن 360 مایل است. این محصول برای استفاده‌های شهری بسیار مناسب خواهد بود. همچنین قدرت و قیمت مناسبی خواهد داشت چرا که قابلیت توسعه دهنده بودن برد، میزان قدرت آن را افزایش می‌دهد و به حد مورد نظر می‌رساند. در ادامه بعضی از این تحلیلگران درباره اهداف گذشته شرکت تسلا پیشنهاداتی را اعلام کردند. طی پیشنهاد ساخت یک خودروی ارزان‌تر آن‌ها مشخصاتی را منتشر کرده‌اند که به نظرشان می‌تواند ساخت این محصول را امکان پذیر کند. این مشخصات شامل، بدنه مدل خودروی Model C، 200 اسب بخار، صفر تا 100 در 7 ثانیه، باتری با قدرت 22 کیلووات بر ساعت می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۲
  • ۴۷۱
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو