برنج

رشد ۶۳.۵درصدى درآمد شرکت نسبت به سال ۹۷

افزایش ۱۵ درصدى تولید سایپا در سال ۹۸

عصر خودرو- شرکت خودروسازى سایپا طى سال گذشته بیش از ٣۶۳هزار دستگاه خودرو تولید کرده که این تعداد نسبت به سال٩٧ حدود ١٥درصد افزایش یافته است.

افزایش ۱۵ درصدى تولید سایپا در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین، طبق آمار منتشر شده در سامانه کدال، سایپا در سال گذشته 363 هزار و 379 دستگاه خودرو تولید کرده و ٣٨٧هزار و ٣٢٤خودرو نیز فروخته که تعداد تولید و فروش این شرکت نسبت به سال٩٧ به ترتیب ١٤.٣ و ٣۰درصد رشد کرده است.

  همچنین میزان تولید شرکت در اسفندماه به 23 هزار و 696 دستگاه رسید که شامل ١٢هزار و ٧٩٤دستگاه پراید و ١۰هزار و ٩۰٢دستگاه تیبا بوده است؛ این درحالی است که سایپا در اسفند ماه سال٩٧ بالغ بر ٣١هزار و ٨٤١دستگاه خودرو تولید کرده که بر این اساس تولید اسفند ٩٨ نسبت به مدت مشابه سال٩٧ افت ٢٥.٥درصدى داشته است.

  مجموع تولید سایپا طى سال گذشته 188 هزار و 325 دستگاه پراید، 160 هزار و 994 دستگاه تیبا، سه هزار و 670 دستگاه سراتو، 648 دستگاه آریو، پنج هزار و 62 دستگاه چانگان SC 35 و چهار هزار و 680 دستگاه اس. کی. دی بوده است.

  طبق همین آمار، گزارش مالى شرکت نیز حاکى از آن است که سایپا طى یکسال گذشته از فروش انواع محصولات خود ١٣٧هزار و ٥١٥میلیاردریال درآمد کسب کرده که این رقم در مقایسه با فروش ٨٤هزار میلیارد ریالى سال٩٧، حدود ٦٤درصد افزایش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط