برنج

کرونا، کمر فولکس‌واگن را خم کرد

عصر خودرو- سودآوری و درآمدزایی شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان در نخستین سال ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.

کرونا، کمر فولکس‌واگن را خم کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان روز چهارشنبه با انتشار گزارش مالی خود از کاهش شدید سودآوری و درآمدزایی خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

  بر اساس گزارش وبسایت marketwatch، شرکت فولکس واگن که بدون شک یکی از بزرگترین و موفق ترین خودروسازان اروپا و جهان به شمار می رود، در گزارش مالی خود از نخستین فصل سال جاری میلادی اعلام کرده است که سود عملیاتی آن در این بازه زمانی به 900 میلیون یورو معادل 975 میلیون دلار کاهش یافته است در حالی که میزان آن در مدت مشابه سال گذشته 3.9 میلیارد یورو ثبت و گزارش شده بود.

  درآمدزایی این خودروساز بزرگ آلمانی نیز در سه ماهه منتهی به مارس 2020، به 55.1 میلیارد یورو کاهش یافته است.

  فرانک ویتر، مدیر ارشد مالی فولکس واگن در این خصوص خاطرنشان کرده است: شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا که منجر به افت شدید تقاضا در بازارهای جهانی فروش خودرو، تعطیلی کارخانه های خودروسازی و قرنطینه شهروندان در سراسر جهان شد، تبعات منفی متعددی بر کسب و کار و تجارت این شرکت داشت.

  وی همچنین افزود: ما سعی داشتیم با کاهش هزینه ها و حفظ نقدینگی، از ضرر و زیان های مالی بیشتر و بحران زدگی جلوگیری به عمل بیاوریم تا بتوانیم در ادامه راه و بعد از کرونا، با روند مثبت و بهتری حرکت کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط