اوتو ۳۶۰

رئیس سازمان بازرسی:

اختیارات شورای رقابت به قید فوریت برمی‌گردد

عصر خودرو- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مقرر شده است وزارت صمت اختیارات شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو را با قید فوریت همچون گذشته به این شورا بازگرداند.

اختیارات شورای رقابت به قید فوریت برمی‌گردد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، حجت‎الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نشست مسؤولان عالی قضایی به ارائه گزارشی از وضعیت بازار خودرو پرداخت و گفت: شرکت‎های خودروساز از اسفند سال گذشته هیچ اعلامی مبنی بر فروش فوری نداشته‎اند.

  وی افزود: مرداد 1397 نیز به‎مدت یک‎سال تصمیم‌گیری درباره قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار سپرده و عملاً شورای رقابت از گردونه قیمت‌گذاری کنار گذاشته شد.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: با اینکه مدت یک‎ساله مذکور بیش از 6 ماه است که اتمام یافته است، شورای رقابت همچنان در این فرایند دخیل نیست؛ در حالی که قیمت گذاری پیشنهادی این شورا با آنچه به‎صورت رسمی اعلام شده، اختلاف فاحش دارد.

  وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با وزیر صمت برگزار شد، مقرر شد این وزارتخانه اختیارات شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو را با قید فوریت همچون گذشته به این شورا بازگرداند.

  اصلاح حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 در دستور شورای عالی کار

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیگیری‌های این سازمان درباره مطالبه افزایش دستمزد کارگران در سال 99 گفت: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و گفت‌وگو با وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، مقرر شد شورای عالی کار در هفته جاری تشکیل جلسه داده و موضوع افزایش حداقل دستمزد کارگران و افزایش حق مسکن آنها در سال جاری را در دستور کار قرار دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط