برنج

فشار خودروسازان آمریکایی بر بازگشایی صنعت خودرو در مکزیک

عصر خودرو- به نظر می رسد که جنرال موتورز اعلام کرده که قصد دارد کارخانه خود در مکزیک را بعد از حدود دو ماه تعطیلی ناشی از شیوع گسترده کرونا، از دو روز آینده بازگشایی کند.

فشار خودروسازان آمریکایی بر بازگشایی صنعت خودرو در مکزیک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی جنرال موتورز آمریکا به تازگی اعلام کرده است که کارخانه خود در شهر سیلائو مکزیک را از دو روز آینده یعنی تاریخ 20 مه 2020 بازگشایی کرده و فعالیت آن را از سر خواهد گرفت.

  بر اساس پیام و یادداشتی که به کارکنان و کارگران فعال در کارخانه های مکزیکی جنرال موتورز از سوی این شرکت ارسال شده و توسط رویترز مشاهده و منتشر شده است، می توان دریافت که صنعت خودروسازی مکزیک نیز تحت تاثیر مستقیم بازگشایی کارخانه‌های خودروسازان آمریکایی قرار گرفته و از آنجاکه آنها از امروز آغاز به کار می کنند، بازگشایی کارخانه‌های مکزیک نیز به زودی کلید زده خواهد شد.

  گزارش‌های پیشین حاکی از آن بود که مکزیک قصد دارد بازگشایی صنعت خودروسازی خود را به علت تداوم شرایط بحرانی پاندمی کرونا در آمریکای لاتین و همچنین ایالات متحده، که قرار بود در هفته جاری صورت بگیرد، به ماه آینده میلادی یعنی اول ژوئن 2020 به تعویق بیاندازد.

  اما حالا به نظر می رسد که جنرال موتورز به عنوان یکی از غول‌های خودروسازی آمریکا تصمیم گرفته که بیش از این در بازگشایی و از سرگیری خطوط تولید کارخانه های خود در آمریکای لاتین تعلل نکند و از آنجاکه فعالیت کارخانه‌های ایالات متحده و کانادا به فعالیت کارخانه های مکزیک و قطعه‌سازان آن وابسته است، از کارکنان و کارگران خود در این کشور بخواهد که به کار و فعالیت خود باز گردند.

  البته این در حالی است که سخنگوی جنرال موتورز در این خصوص خاطرنشان کرده است که هنوز نمی تواند خبر بازگشایی و آغاز به کار کرد فعالیت کارخانه های خود در مکزیک را رسما تایید کند چراکه منتظر نظر نهایی و مجوز رسمی دولت این کشور است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط