برنج

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

آرامش نسبی بازار آشفته خودرو با ورود شورای رقابت به فرآیند قیمت گذاری

عصر خودرو- عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است ورود مجدد شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری می تواند تا حدودی مشکلات موجود در صنعت خودروسازی را حل کرده و بازار را ساماندهی کند.

آرامش نسبی بازار آشفته خودرو با ورود شورای رقابت به فرآیند قیمت گذاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو، گفت: شورای رقابت می تواند با واقعی کردن قیمت ها زمینه کاهش بهای چارچرخ ها را فراهم کند، زیرا این شورا از طریق تعامل با سامان حمایت از مصرف کننده ظرفیت لازم برای حمایت از مردم در زمینه خرید خودرو را دارد.

  نماینده مردم سنقر در مجلس دهم شورای اسلامی شرایط بازار خودرو را نامناسب خواند و افزود: شورای رقابت باید بهای خودرو را براساس قیمت تمام شده تولید و سود تولیدکننده تعیین کند، در حال حاضر مردم، تولیدکنندگان، قطعه سازان و... از وضعیت بازار خودرو ناراضی هستند.

  خودروسازان نسبت به افزایش تولید بی تفاوت هستند

  وی اظهار کرد: شورای رقابت حلقه واصل مناسبی میان خودروسازان و مردم است و می تواند با واقعی کردن قیمت ها، تقاضای کاذب در بازار را حذف کرده و از سوءاستفاده جلوگیری کند.

  نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خودروسازان از ظرفیت افزایش تولید در ساماندهی بازار غافل شده اند، اضافه کرد: ایران خودرو در کرمانشاه، فارس، مشهد و ....مراکزی دارد که می توان با تولید سه شیفت نه تنها نیاز بازار را تامین کرد بلکه اشتغالزایی را نیز بهبود بخشید.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با شفاف کردن سامانه واردات و صادرات قطعات می توان با خودروسازانی که علیرغم دریافت قطعه به تعهدات خود عمل نمی کنند، برخورد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط