نخستین پارکینگ زیر سطحی در منطقه ۵ احداث می‌شود

عصر خودرو- به منظور حل مشکل کمبود پارکینگ و استفاده حداکثری از فضاهای شهری موجود، پارکینگ محله ای زیرسطحی در محله جنت آباد مرکزی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ساخته می‌شود.

نخستین پارکینگ زیر سطحی در منطقه ۵ احداث می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، شهین شفیعی معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه گفت: کمبود فضای پارکینگ به مساله حادی تبدیل شده است و این مساله در محلات به دلیل کم عرض بودن گذر و پارک وسایل نقلیه در طول معابر، مشکلاتی را در عبور و مرور محله‌ای ایجاد کرده است.

  شفیعی گفت: توسعه پایدار شهری با رویکرد استفاده از فضاهای زیرسطحی یکی از رهیافت‌های نوین در زمینه شهرسازی است. بر همین اساس ساخت پارکینگ محله‌ای زیرسطحی در محله جنت آباد مرکزی در منطقه 5، با استفاده از فضای زیر سطح تلاش می‌کند تا ضمن حفظ فضای سبز مشکل کمبود فضا را نیز رفع و از طرفی باعث توسعه سرانه خدماتی و استفاده حداکثری از فضاهای موجود و توسعه آن در زیر سطح شود.

  او با بیان اینکه برای ایجاد این پارکینگ از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود، افزود: تأمین پارکینگ مورد نیاز محله و کاهش پارک خودرو در طول گذر، افزایش نظم محله‌ای و خدمات رسانی در زمان بحران در عین حفظ و توسعه فضای سبز را از تأثیرات مثبت این پروژه است. در این پروژه فضای در نظر گرفته شده که به صورت زمینی بایر است، پس از ایجاد پارکینگ به فضای سبز عمومی برای استفاده شهروندان تبدیل می‌شود.

  معاون شهرسازی و معماری منطقه 5، با تاکید بر اینکه این پروژه پس از مذاکره با سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران و دریافت پاسخ مناسب از این سازمان و همچنین توافق با سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری و انعقاد قرارداد با سرمایه گذار اجرایی خواهد شد، یادآور شد: امنیت یکی از عوامل ارتقای کیفیت در عرصه فضاهای شهری است و طراحی مطلوب و کاربردی فضاهای ساخته شده بر تعاملات اجتماعی تأثیر دارد، به گونه‌ای که یک فضای شهری امن باعث تشویق و ایجاد فعالیت‌های مناسب و تهدید فعالیت‌های نامناسب می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط